Prečo pôjdem v sobotu voliť?

Písmo: A- | A+

Tieto voľby pravdepodobne spravia nový "rekord" - v podobe najnižšej volebnej účasti v novodobej histórii. Mnoho ľudí našlo dôvod, prečo neísť voliť, ja som našiel pár, prečo - naopak - ísť.

Lebo Fico.

Nemám najmenší dôvod sa domnievať, že Fico vzor 2012 je v čomkoľvek iný – lepší – ako Fico vzor 2010. Nemám najmenší dôvod veriť, že neprídu nové "sociálne podniky", nové predažené tendre a rabovačka vo veľkom červenom štýle, ako ju poznáme z rokov 2006 - 2010. A už vôbec nemám chuť mať za predsedu vlády kecálka so širokými ramenami a prázdnymi rečami, pre ktorého sú drísty o sociálnom cítení len prostriedok, ako sa dostať k moci. Mentálne zamrznutý v polovici 80-tych rokov, na posmech svojich voličov užívajúci si výdobytky kapitalistického (fuj!) luxusu, je pre mňa predseda podnikateľského projektu Smer, a.s. prototypom človeka, ktorý svoje nepopierateľné politické nadanie zneužíva na mocenské ovládnutie našej banánovej džamahírie. Je lepšie hlasovať ZA niečo, ale žiaľ, stále sme k tomu nedospeli. Pôjdem v sobotu voliť, a pôjdem hlasovať PROTI Ficovi, najhoršiemu predsedovi vlády SR od Mečiarových čias.

Lebo nie sú všetci rovnakí.

Argument „aj tak sú všetci rovnakí“, prípadne verziu „aj tak všetci kradnú“ považujem za jednu z najalibistickejších výhovoriek tých, čo voliť nechcú ísť. Hociktorá kauza vlády z rokov 2006 - 2010 bola pre túto krajinu horšia, ako čokoľvek z kauzy Gorila. A to stále existujú politici a strany, ktoré nefigurujú ani v kauze Gorila, ani nerabovali spolu s červenými. Hádzanie do jedného vreca považujem za veľmi nekorektné a falošné. Nie, nie sú všetci rovnakí, áno, sú tam ľudia, ktorým podľa mňa stále môžme veriť. A ktorých sa oplatí krúžkovať, aj keď ich stranu budete voliť so zapchatým nosom. Pôjdem v sobotu voliť, a pôjdem voliť tých, ktorí nesľubujú vzdušné zámky bez práce, tých, ktorých sa oplatí zakrúžkovať, lebo nekradnú, nepriživujú sa a nechcú otáčať kormidlo orbánovským štýlom.

Lebo ide o veľa.

Neklamme si, krajina je v zlom stave. Štyri roky šafárenia a prejedania rekordného ekonomického rastu, rok a pol lavírovania, všetko v prostredí krízy - pre akúkoľvek novú vládnu garnitúru to bude zložité. Nezávidím, držím palce, nech je to ktokoľvek. Ale nie je mi jedno, či sa k moci dostanú zadlžovači, presadzovatelia PPP projektov, alebo nie. Nie je mi jedno, či nová vláda rozkradne druhý dôchodkový pilier, alebo nie. Nie je mi jedno, či tu zas bude pri moci sebránka, ktorá bez mihnutia oka odsúdi vlastnú občianku v priamom prenose, alebo nie. Nie je mi jedno, či bude vládnuť valec, ktorý tých druhých pokladá za nutné zlo, alebo nie.

Pôjdem v sobotu voliť, a pôjdem hlasovať za iné, nečervené Slovensko.

Skryť Zatvoriť reklamu