Vyhlásenie k rozpočtu (fikcia)

Keď som tak počúval vyjadrenia opozičníkov k rozpočtu na rok 2007, neubránil som sa pocitom déj vu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)

Vyhlásenie k rozpočtu na rok 2007:

Strana Smer-SD vyjadruje svoje znechutenie nad postupom koaličných strán v parlamente v súvislosti s príjmaním zákona o štátnom rozpočte na rok 2007. Prijatím takéhoto paškvilu vládna koalícia už definitívne potvrdila svoj status ultrapravicového zoskupenia, sledujúceho len a len vlastné egoistické ciele, ciele nadnárodných nenásytných monopolov a silných lobistických skupín. Znižovanie percentuálneho podielu, smerujúceho na také dôležité spoločenské oblasti, akými sú kultúra, školstvo, alebo výstavba diaľničnej infraštruktúry sú toho jasným signálom .

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je výsmechom, ak si táto protiľudová, ultrapravicová vláda Mikuláša Dzurindu vôbec dovolí hovoriť niečo o vedomostnej ekonomike, a pritom z prijatého rozpočtu je jasné, že prioritou je skôr nákup hnojiva a dotácie pre poľnohospodárov.

Je škandalózne, ak si táto vláda egomaniakov bez štipky sociálneho cítenia dovolí hovoriť o podpore kultúry, a pritom bez mihnutia oka znásobí rezervu predsedu vlády aj na úkor okliešteného rozpočtu Ministerstva kultúry.

Je absolútne bezcharakterné, ak ani jeden návrh opozície, akokoľvek konštruktívny, nie je prijatý. V novodobej histórii sa tak stalo po prvý krát, a neznamená to nič iné, ako ďalšie odklonenie od modelu moderného, európskeho sociálneho štátu, je to útok na základné princípy sociálneho a demokratického štátneho zriadenia. Ako inak sa dá charakterizovať zamietnutie takého návrhu, akým bolo napríklad zvýšenie príspevku na deti na 600 Sk mesačne? Stačí si to porovnať s nedávno prijatou valorizáciou platov ústavných činiteľov o 7 %, a každému súdnemu, sociálne cítiacemu človeku je jasné, že tejto vláde asociálov a protiľudových kreatúr treba povedať jasné NIE!

SkryťVypnúť reklamu

Strana Smer-SD sa zaväzuje, že v prípadnom víťazstve v budúcoročných voľbách zvráti toto nenormálne a antiľudové smerovanie, a medzi prvé opatrenia bude patriť zrušenie daňovej reformy, ako aj zdanenie monopolov a dividend, cez ktoré je tento štát a jeho ľud bezcharakterne vyciciavaný, a dokáže, že v dnešnej dobe je možné a nutné prijatie rozpočtu so silným sociálnym akcentom.

PS: vyhlásenie bolo z webovej stránky stiahnuté po zistení, že omylom použili to minuloročné. Nepozorný editor už v centrále nepracuje.

Sveťo Styk

Sveťo Styk

Bloger 
  • Počet článkov:  409
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Človek, ktorý sa snaží hľadať rovnováhu a mať oči otvorené... Zoznam autorových rubrík:  HudbaFotkyKnihyKoníčkyPolitikaOd spriaznených dušíPudlíkovinyPostrehySlotenskoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

765 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu