Môj milý transfúzny denníček...

pár citátov z transfúzneho zošita. Situácia podľa ministerstva nie-kritická.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (30)
Obrázok blogu

1.7. začalo leto. Dnes sme podali T, L a B dokopy 4 krvné konzervy. Dátumy odberu boli 8.6 a 1.6. Zdá sa, že tento rok sme na tom ešte dobre....darcovia chodia - vyzývali sme ich, prísun je pravidelný.

7.7. dnes mala B akýmsi spôsobom výročie. Dostala svoju dvadsiatu krvnú konzervu. Nepríjemne ma prekvapuje, že dátum odberu bol 2.7. Ale J dostal takú staršiu - z 15.6., tak snáď sa zásoby nemíňajú, možno len B má vzácnejšiu krvnú skupinu...smoliarka

12.7. dnes sme sa nejak rozšupli -Š, B, Č, K a J si každý zmlsli rovno na dvoch konzervách. A to nehovorím o oveľa drahších trombocytárnych koncentrátoch. Ale stále kľud, odobraté boli v júni, treba ich amortizovať, zásoby sú zdá sa dostatočné.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

20.7. môj milý denníček, začína mi mierne lepiť. B dostala krv odobratú 13.7., tak isto L a Č dokonca odobratú včera....ako to, že v sklade nie je nič staršie? Chcem to brať ako snahu dať im tú najčerstvejšiu a najkvalitnejšiu, ale kdesi v podvedomi mi straší niečo iné....

26.7. tak toto už nebude celkom košer. B a S dnes dostali krv z 24.7. žiadne vzácne skupiny....ten sklad je faaaaaaaakt prázdny....čo bude zajtra???

31.7. takže je všetko v poriadku, oznámilo nám to ministerstvo......."Pokles zásob krvi v Národnej transfúznej službe (NTS) nie je dôvodom na to, aby sa pacienti znepokojovali. Ubezpečuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Silvia Balázsiková."

SkryťVypnúť reklamu

Už sa neznepokojujem. 1.8. oznámim B, L, Č a S, že "Dôvodmi prechodného poklesu zásob krvi môžu byť dovolenkové obdobie, veľké horúčavy a nadmerná spotreba krvi niektorými zdravotníckymi zariadeniami pri komplikovaných, neodkladných a neplánovaných výkonoch." a budem im namiesto ich 41., 29., 27., či 18.tej transfúzie podávať ruku.

Milý môj transfúzny denníček, je to tým teplom, čo bolo minulý týždeň, splnom, ktorý bol včera, alebo nadmerným čítaním vyhlásení ministerstva, že starý darca krvi píše takého ptákoviny????


Zuzana Šubová

Zuzana Šubová

Bloger 
  • Počet článkov:  621
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Nealternatívna mamina Zoznam autorových rubrík:  Nie súkromnéPod bielym krížomSlužobneDamalsPrivat

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu