Nie je home office ako homeoffice

Kedysi v historických dobách bola práca z domu vítaný firemný benefit. Jó bejvávalo.................

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Počítali sa dni v mesiaci, nadriadení vysvetľovali, prečo to "práve" v deň, keď ti prišli kúrenári nejde, kolegovia závideli "laptopákom", že ušetria dovolenku a iné anachronizmy. Kedysi sa poctivo rozlišoval home office - raz za čas a homeworking - časť práce vykonávaná z domu. Kto mal homeworking, nadriadený kontroloval, či má vyhovujúce pracovné podmienky, ak ich nemal, práca z domu sa ukončovala. 

Až prišli koronaopatrenia a zrazu mohol mať homeworking - zvaný ktovie prečo homeofficom - každý.
Zrazu nikoho nezaujímalo, či máš doma písací stôl a kancelársku stoličku, či máš správne osvetlenie a dokonalé internetové pripojenie. Pripravený, nepripravený, ideme!!!

Väčšina naivných úradníkov si umývala naposledy šálku v kancelárii s tým, že to dva týždne predsa vydrží a nič sa neje tak horúce ako sa uvarilo. 

Časť nezadaných zamkla podnájom a vrátila sa do svojej detskej izby aj s maminými benefitmi. Toto aranžmá má asi najmenej mínusov - teda okrem už zabudnutej rodičovskej kontroly, či nefrčíš péčko miesto roboty a či si nedáš jahody, teta doniesla.

Zle nedopadli ani tí, čo žijú sami v poriadne zariadených bytoch. Ak sa nájde stôl, stolička a lampa nad, tak sa už nejak prihrbia, či natiahnu a v ideálnom prípade sa dá prepojiť laptop na väčší monitor ešte pred tým, než človek úplne oslepne.

Zadaní bez detí si museli zvyknúť na nového kolegu v kancelárii, ktorý robí niečo iné, vyrušuje nejak inak a po obede neodíde, dokonca s nimi nielen obeduje, ale aj spáva. Mierny vzostup rozvodovosti a rozchodovosti sa dá očakávať. 

Zadaní s deťmi vleteli priamo do dovolenky s úradnými povinnosťami. V ideálnom prípade dostatku izieb a samostatnosti detí sa to dá, ale neodbytne sa mi vtláča predstava trojizbového bytu, kde homeofficujú dvaja rodičia, homeschoolujú dve deti a reve nudiaci sa školkár a ponorka na dne morskom začne vyzerať ako celkom útulný priestor. 

Nevymákli to ani zúfalci z podnájmov, ktorí si mysleli, že 14 dní vydržia v svojej kobke 4x5metrov bez stola a stoličiek a že vlastne úradovať z postele je cool. Vyskúšali už všetky pozície od tureckého sedu po kľačanie pri gauči a ich chrbtica je zrelá na chiropraktika.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kým úradníci homeofficovali, možno práve firmy napadá, že ideálny spôsob ako ušetriť v začínajúcej kríze, bude prenajímať menej kancelárskych priestorov a nech si ľudkovia ten benefit užívajú.

Nie, no, nein, net....pracovná výkonnosť je v kýbli, prokrastinácia na postupe, rozvod na krku a pribratých 10 kíl. 
Ja chcem ísť do roboty!! 


P.s. ja milujem home office. Len bez tých štyroch kolegov, čo mi tu spomaľujú internet, búchajú dverami a pýtajú 3x denne jedlo. 

bazový lekvár
bazový lekvár 


 

Zuzana Šubová

Zuzana Šubová

Bloger 
  • Počet článkov:  621
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Nealternatívna mamina Zoznam autorových rubrík:  Nie súkromnéPod bielym krížomSlužobneDamalsPrivat

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu