O nás a o nás

alebo Raus mit uns????

Písmo: A- | A+
Diskusia  (25)

Čerstvé dojmy po návrate z dovolenky "doma" vo Švajčiarsku.

Keď je človek "pár rokov" Švajčiarom - alebo asi aj iným dvojobčanom, začína sa pozerať na "nás" aj na "nás" s väčšou toleranciou. Už vlastne nevie, kedy má právo hovoriť "oni", veď je vlastne členom klubu. Paušalizované obdivovanie či naopak hanenie vydrží krátko.

Už dávno našinec neodpadáva pri pohľade na švajčiarsku samoobsluhu, neslzí závisťou vo výpredaji oblečenia a jeho auto nevyzerá ako omylom pojazdný vrak medzi ostatnými. Tu sa už rozdiely zmenšili.Nadávam primerane na autobusovú dopravu raz za hodinu, na dopravné značenie typu "že zablúdiš, hehehe" a na pranie jeden krát týždenne, fajčenie vždy všade a každého a neprispôsobivých štátom chránených spoluobčanov, tieto vymoženosti našťastie k nám nedorazili.
Odpadky triedim a syr tavím už aj na Slovensku a ako mi je zaťažko hovoriť, že Švajčiari su obmedzenci a Slováci bordelári. Veď sa necítim byť ani obmedzencom ani bordelárom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môj najšvajčiarskejší pocit je, keď idem vlakom medzi horami a jem jogurt. Tie hory sú nádherné, vlaky neuveritelne čisté, presné a dostupné a jogurt má úplne špecifickú chuť. Občas človeku však zhorkne v ústach.

Obrázok blogu

To sú tri vzorky čiernych ovečiek, ktorí sa Švajčiarmi už narodili, ale....

To vtedy, keď si uvedomí, že v krajine, kde má volebné právo, je nepriatelský cudzinec. Existuje politická strana SVP, ktorá je vo vláde, jej predseda je minister spravodlivosti, ktorá nám, cudzincom, priznala krásnu pozíciu čiernej ovečky, ktorú tie biele vykopú, aby unsere Schweiz bol čistý, veď sme dokonca zdraviu škodliví a život ohrozujúci...
Citát: Viel zu viele Ausländer missachten jedoch unsere Gastfreundschaft. Siebegehen schwere Straftaten, bedrohen unser Eigentum sowie unsereGesundheit und unser Leben.
Keď sa rozčúlim, "bieli" ma poklepkajú, že to je proti "kriminálnym emigrantom" a že "práve mňa" sa to netýka. Ale netýka???Kedysi existoval vtip, ako židia pochodujú po Berlíne za Hitlera s transparentom "Raus mit uns!" Pán Blocher sa už nechal počuť, že by sa mali trestať kriminálni cudzinci aj s celými rodinami....vzor má dobrý, čo....

SkryťVypnúť reklamu

Nuž teda, preč s nami, už sme zase na Slovensku....aj keď mi Schweizer Revue pravidelne radí, že sa mám vrátiť "domov" asi bude musieť byť "tu doma" veľmi zle, aby som na to skočila.......aj keď tam mi nikto druhý a tretí penzijný pilier kradnúť nechce.

Kto vládnete trošku nemčinou, prečítajte si o tej strane viac ........
ani už neviem, je horší náš Slota, či náš Blocher? :(

Zuzana Šubová

Zuzana Šubová

Bloger 
  • Počet článkov:  621
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Nealternatívna mamina Zoznam autorových rubrík:  Nie súkromnéPod bielym krížomSlužobneDamalsPrivat

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu