Volim te Hrvatska

Ležím na pláži pod píniami, nad hlavou mi ziapu cikády, nebo je modré ako more a more modré ako nebo, bevanda je vychladená s mierne slanou príchuťou a o mólo plieskajú vlny. Som v lokalite plnej fantázie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Už naši rodičia vedeli, kde je "Divoký" západ, kadiaľ sa preháňa "rudý bratr" Vinnetou. Za každým múrikom na Gospići číhal zloduch Santer a Strieborné jazero na Plitviciach strážilo poklad. Po Krke pádloval Old Shatterhand na kanoe, ktoré bolo deravé ako ústa starej ženy.

Obrázok blogu

Ó Gondor medzi horami a morom, recitovali moje deti od Zadaru až po Split. Tolkienovský pohľad na krajinu za Velebitom pri Jadrane. Kraj dávnych Númenorejcov, čo na týchto skalách vybudovali hrady, pevnost a prístavy a zastavenie sa v živom Osgiliath, ktorý ešte stále patrí Gondoru a volá sa Split.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Zo Skradinu sa dá odviezť loďou do Lorienu, maskovaného ako Národný park Krka. Pred alebo za nami vždy šiel nejaký elf a vôbec mu nevadili davy turistov.

V Hmlistých horách v Biokove je v jaskyni Vranjaća vstup do Mórie a Osamelá hora, kde býva drak, ktorý chrlí oheň a občas nás očúral, je nad Omišom. 

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Sedem kráľovstiev začína uz v Šibeniku. Kráľov prístav tam bol dávno predtým ako ho našli filmári. Ktorýkoľvek z tmavovlasých chalanov v uličkách okolo katedrály môže byť Baratheonov ľavoboček a hrad Klis na ceste do Splitu, ktorý hral Mereen, je vlastne Casterly rock. Z Dubrovníckych hradieb vidieť, že Veľké Septum ešte stojí a je to jezuitský kostol, schody, po ktorých hnali poníženú Cersei a v prístave pri veži Mnohotvárneho boha to zamračené dievča určite bolo kedysi Aryou Stark.

SkryťVypnúť reklamu

A cestou domov pred hranicou na Mure, na sútoku s Drávou stojí tieň

Obrázok blogu

pevnosti Ovčarnica, kde Ratimir Gradovič vyzerá svojho nepodareného brata, s čim sa s kapitánom Báthorym vrátia z Vračigradu, lebo v Čakovci už bán Zrínsky formuje vojsko proti Kanižskému ejáletu. 

Chcete prežiť dovolenku vo fantasy? Precestujte Chorvátsko.

Zuzana Šubová

Zuzana Šubová

Bloger 
  • Počet článkov:  621
  •  | 
  • Páči sa:  73x

Nealternatívna mamina Zoznam autorových rubrík:  Nie súkromnéPod bielym krížomSlužobneDamalsPrivat

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu