Vojenské školy?

Je rok 2006 a my sme už konečne v európskej únii. V tomto veľkom demokratickom svete, kde má človek množstvo možností sme pokročili aspoň krok vpred. Mám pocit, že mnohým stačí náš vstup ale náš politický, vzdelávací, či právny systém tomu nemusí zodpovedať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

 Čo už ale naozaj bije do očí viacerým z nás, je školstvo a to kvôli tomu, že veľkú časť populácie tvoria deti a tie cítia aké to je. Začínajú si to uvedomovať aj niektorí rodičia, iní to však ospravedlnia tým, že ani oni to nemali ľahké. A to je to najhoršie čo môžete svojmu dieťaťu povedať, je to totiž rovnaké, ako by ste mu povedali, že na Slovensku je to stále tak ako pred 10 či 15 rokmi. A priznať si to je naozaj žalostné.

 Veľká časť škôl na Slovensku má viditeľné nedostatky. Normálny človek, ktorý myslí aspoň z časti na svoje deti mi dá za pravdu, keď poviem, že vstávanie do školy o pol šiestej ráno nie je v poriadku. Darmo mnohí ohovárajú západ za vymoženosti, ktoré mi tu nepotrebujeme, nikto nám ale nekáže si ich osvojiť, ale ich zdravý rozum by sme si osvojiť mohli. Vstávať do školy za tmy ale ešte aj učiť sa za rannej tmy? 90 % detí spí, vôbec nevníma o čom sa na hodine hovorí a nikto to od nich ani žiadať nemôže. Škola nie je len o sedení na hodine, človek potrebuje určitý čas na to aby sa prebudil, zaradil do nového dňa a začínal postupne. Predstavte si, že o siedmej, keď ešte väčšina ľudí, ktorý chodia do práce spí, ich deti už pred tabuľou hovoria napríklad o elektrickom prúde, chemických prvkoch, či štruktúre obyvateľstva svetadielov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na mnohých školách je dobré známe aj zlé rozdelenie predmetov. Zväčša je to nedostatočné, ak má žiak jeden z predmetov len raz do týždňa.

 

Hodnotenie je taktiež dôležitá súčasť školstva, ktorá dokáže potešiť, motivovať k lepším výsledkom, usmerniť do budúcnosti alebo upozorniť na nedostatky, či spôsobiť sklamanie. Deti nebaví chodiť do školy, skúšajú čo sa dá, niektoré sa psychicky trápia kvôli škole alebo známkam. Prečo nedať aj im trochu voľnejšiu voľbu? Nikto okrem nich predsa nevie čo je pre nich najlepšie a čo ich poteší, mnohí žijú s predstavou, že robia pre svoje deti to najlepšie. Vychovávať ich, pestovať v nich mravný a rozumový základ je určite správne, ale predsa len každé dieťa je odlišné a treba k nemu pristupovať rozdielne.

SkryťVypnúť reklamu

 

Keby stredné školy obmedzili počet predmetov a dali možnosť žiakom výberu, väčšina študentov by si určite vážila túto radikálnu zmenu a k výberu štúdiu by pristupovala zodpovednejšie. Spokojnosť by bola na oboch stranách, dobré známky motivujú k štúdiu a vedú k spokojnosti rodičov. Každý má právo na kvalitné vzdelanie, ale možno nie každý sa narodil práve preto, aby počítal príklady ale, je výnimočný tým, že ovláda päť cudzích jazykov. Preto ani študenti by sa nemuseli obávať prepadu, v škole by poukazovali len na svoje prednosti, každý by bol rovnocenný a štúdium podstatne ľahšie. Mohla by sa tak zlepšiť sociálna, ekonomická a aj finančná situácia našej krajiny, ktorá je v období napredovania.  

Patrícia Sujová

Patrícia Sujová

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Co mam rada, to je zivot, co na nom nemam rada, ked ho niekto planuje. Preto neplanujem a mam to co mam a cakam co pride. A ked nic nechodi idem za tym... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

317 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavel Macko

Pavel Macko

189 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu