Iný kraj, iní ľudia?

Dlhšie som váhal či vôbec napíšem tento blog. Téma mi príde dosť zaujímavá, ale mám trochu pocit, aby si ľudia mnou mienené videnie sveta nevysvetlili zle.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Obrázok blogu

Už niekolký krát trávim svoje študentské prázdniny mimo Slovenska. Na jednej strane logicky kvôli zárobku na druhej strane kvôli zmene prostredia a možnosti uvidieť niečo nové.

No k veci. Som z vidieka, z malej dedinky na Stredohroní. Vzťahy ľudí na slovenskej dedine sú pomerne bizarné. Často je dedina rozdelená na dve časti, pre a proti (napr. pri komunalnych voľbách). Často sa majú susedy ako by som to napísal, jednoducho „v hube“.

Neviem čím to je, ale ako tak trávim svoje prázdniny skoro vždy na alpskom vidieku mám pocit, že ľudia sú tu milší, uctivejši, pekne sa správajú jeden k druhému, aj keď sa zrovna nemusia stretávať pri večernej grilovačke. Skrátka sú iní. Súdržnejší. Otvorenejší. Keď Vás stretnú 5 krát za deň 5 krát Vás pekne pozdravia, aj keď je to už niekedy aj trápne, ale usmejú sa a to slovko vyjadrujúuce pozdrav povedia a dokonca aj cudzincovi, čo je na tunajšie pomery dosť prekvapivé. Mylím si, že v ríši ľudí je to normálne zdraviť sa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slováci nie sú schopní nič urobiť nezištne, pre niečo sa obetovať, niečo urobiť pre spoločnosť (väčšinu) bez odmeny.

Neviem či je to len moje videnie sveta, alebo to fakt tak je?

Skúste mi to vysvetliť.

Marián Šurjanský

Marián Šurjanský

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu