" Deväťmiliónový Hanoj v piatok zahalil hustý smog. Vietnamské hlavné mesto sa nakrátko dostalo na čelo zoznamu najviac znečistených veľkomiest na svete. TASR "
Zlé jazyky tvrdia, že ten smog sa šíri z jedného hotela v Hanoji, kde sa vraj ubytoval preceda. Asi sa rozhodol ísť príkladom a ukázať občanom, že aj on si utiahol opasok. Že by si ho utiahol až príliš ? Alebo si v rámci konsolidácie vybral na dovolenku nejakú zasmaradenú blcháreň ? Určite si však nevybral dobrý čas a nejaký babrák mu vybral ešte aj zlý hotel. Divné však je, že vo Vietname, kde za noc vo veľmi dobrom hotely môžete zaplatíť len neuveriteľných 9 €, náš preceda za jednu noc zaplatil vraj viac ako 6 tisíc €. Možno preto, že v cene nie je len Madam Buterfly, ale aj Grand Opera. ( Grand Opera Madam Butterfly, tak sa údajne volá hotel kde si užíva zaslúženú dovolenku preceda). Alebo zveril objednanie hotela svojim ľuďom, ktorí to vybavili tak, ako obvykle. Desať euráčov za hotel a zvyšok sprostredkovateľovi za sprostredkovanie takej super ponuky. Ďalšou možnosťou je, že hotel dostal preceda ako pozornosť za to, že vládnym špeciálom pomohli dopraviť do Vietnamu chlapíka, ktorému sa do Vietnamu ani veľmi nechcelo ísť. Pravdepodobne nevedel o pohostinnosti tamojšej vlády, alebo vedel o nesmiernej drahote. Don Roberto je však dobre zorientovaný a potrpí si aj na vybranú spoločnosť. Väčšinou však za ňou musí cestovať veľmi ďaleko. Len nedávno si na otočku odskočil do Moskvy, poradiť sa s najväčším mierotvorcom Putinom. Do Vietnamu mal vraj doviezť, ako pozdrav od Vladimíra, mierovú holubicu. Tá však z neznámych dôvodov cestu neprežila a teplé podnebie vo Vietname jej na rozdiel od Dona Roberta neprospelo. Otázkou ale zostáva, či ten zasmradený Hanoj má na svedomí tá holubica, alebo jej poštár. Ale smrad, ktorý sa už dlhšiu dobu šíri nielen zo Súmračnej, ale aj z úradu vlády veľa naznačuje.
PS : Už veríte, že nám Robert Fico se..e na hlavu, tak ako som napísal v predchádzajúcom blogu ? Všetkým, aj vám, milí Ficovoliči.