okamih

Vraj musíme vedieť opustiť minulosť, aby sme si vedeli užiť prítomnosť. Všetko sa deje pre niečo, učia nás pády, zoceľujú zakopnutia. Akási harmónia medzi obdobiami dažďa, slnka a dúhy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

 Viera v lepšie zajtrajšky a ešte lepšie dnešky. Mnohí chceme prehĺbiť priepasť minulosti, ale bojíme sa, aby sme sa neutopili v lacných sľuboch a víziách budúcnosti. 

Sme však ako kvety, milujúce lúče slnka, ktoré nás zohrievajú, tak ako láska, ktorú cítime, ako kvapky dažďa, aby sme pri dúhe mohli vidieť jasne všetky jej farby... sme ovplyvnení časom, ktorý si (niekedy) nevážime, lebo veríme, že on počká. Ako plynie zistíme, že len on nie ...My však môžeme zastať a povedať si faustovské „postoj chvíľa, aká si krásna..“Priezračný okamih jedinečnosti, ktorý sa už nikdy nevráti, možno (už) len ako spomienka „až dozrieme“, ale dnes je tu pre nás ako možnosť zmeniť svet, nie ten vonkajší, ale aspoň ten náš určite.

Simona Švandová

Simona Švandová

Bloger 
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  0x

šialeny človek, ktorý rád rozveseľuje ľudí navôkol no na druhej strane krehký človek, ktorý potrebuje pocit, že je ľúbený. taká malá cica ;) Zoznam autorových rubrík:  kratke úvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu