Vysoko oceňujem občiansku statočnosť hlavne mladých ľudí, ktorí sanebáli priamo postaviť voči komunistickému režimu. Pri všetkýchprelomových udalostiach to boli najmä práve oni, ktorí sa vždypostavili za slobodu. Tak tomu bolo v rokoch 1939, 1948, 1968 aj 1989.Mladí ľudia by sa mali vždy postaviť za ochranu slobody. Napriek tomu,že žijeme v demokracii, je veľa moci v rukách všadeprítomného štátu apolitikov. Aj v dnešnej dobe je nutné hodnoty slobodnej spoločnostipodporovať a chrániť, pretože sloboda je z rôznych strán neustáleobmedzovaná a ohrozovaná. Večná ostražitosť je cenou slobody.
Funkcionári komunistického režimu a bývalí spolupracovníci Štátnejbezpečnosti by mali odísť z verejného života. S komunistickouminulosťou sme sa na Slovensku ešte morálne nevysporiadali. Ľudia,ktorí pôsobili v komunistickej strane, by už nemali ovplyvňovať vývojna Slovensku vo vysokých ústavných funkciách. Dnes je ešte veľa ľudí voverejnom živote, ktorí slúžili nemorálnemu komunistickému režimu.Zarážajúce je, že ich prítomnosť relativizuje odkaz Novembra 1989. To,že bývalí komunistickí funkcionári a spolupracovníci Štátnejbezpečnosti pôsobia dodnes vo verejných funkciách, je urážkou slušnýchľudí.
Okrem reforiem potrebuje Slovensko aj morálnu transformáciu v mysliachľudí. Považujem to za výzvu na ďalšie roky. Každodenne musíme hovoriť:Komunistickí pohlavári, odíďte!
17. nov 2008 o 20:15
Páči sa: 0x
Prečítané: 1 186x
Komunistickí pohlavári, odíďte!
Každý rok si pripomínam výročie víťazstva slobody nad totalitným režimom. Vláda komunistickej strany zmarila možnosť žiť slobodne na dlhé desiatky rokov. Pri tejto príležitosti s úctou spomínam na všetky obete komunistického režimu. Na jeho obete nemôžeme zabudnúť. Sú odkazom pre našu budúcnosť.
Písmo:
A-
|
A+
Diskusia
(16)