Čo je extrém?

Asi každý z nás zaregistroval reláciu s názvom extrémne rodiny. Bol to formát , ktorý sa venoval slovenským rodinám, vymykajúcim sa zažitým šablónam. Je však namieste otázka , či boli naozaj až takými extrémnymi ako výrobcovia relácie chceli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Extrémne rodiny
Extrémne rodiny (zdroj: http://extremnerodiny.joj.sk/)


Rodina gayov

Spoznali sme rodinu zloženú čisto z chlapov, čo v týchto časoch už nie je až takým extrémom. To že žijú spolu muži ktorý sa majú radi je v niektorých krajinách bežnou vecou. Nebolo tam nič nad čím by sa modernému človekovi mal rozum zastaviť. Naopak. snažili sa žiť usporiadaným životom ako každý z nás. Temperament týchto pánov je druhou stranou mince ale všetci sme len ľudia a nikto nie je perfektný.

Materinská láska

Druhou rodinou, alebo dvojicou, boli matka so synom. Na prvý pohľad tam možno bolo pár extrémov, ale pri hlbšom skúmaní divák zistil, že ide o obyčajnú nekompletnú rodinu z východného Slovenska. Matka na invalidke, syn nezamestnaný. Takých rodín je ako maku. A to že on pije a okráda matku tiež nie je ojedinelým javom. Medzi extrémy tejto rodiny možno patrila neschopnosť matky poradiť si so synom a kuchárske umenie syna pri varení pudingu. Ten musel byť odporný.

Ostro sledovaný Tonko

Poslednou, ale najdiskutovanejšou rodinou , je rodina Tonka. Táto milá rodinka ktorá žije ako jej to okolnosti dovolia zarezonovala medzi ľuďmi asi najviac. Tonko je milý mladý muž , ktorý sa snaží žiť ako sa má a podľa mňa sa mu to aj darí. Priznám sa pri prvých častiach relácie som sa aj ja schuti zasmial nad Tonkom a jeho rodinou. Postupom času som si však uvedomil , že nie je sa čomu smiať. Tonkovi chýba len jediná vec v živote a to je zdravie. Nemal to šťastie aby ho dostal do vienka. Podľa mňa ani na tejto rodine nenájdeme nič extrémne. Sú to normálny ľudia. A štýl ich života? Voľakedy bolo normálne že ľudia chovali doma zvieratá a starali sa o ne a aj dnes ešte poniektorý tak žijú. Tonka netreba ľutovať. V podstate je obeťou nášho štátu v ktorom nie úplne zdravý ľudia nemajú šancu na slušnú prácu a život.

Extrééémna Martinka !!!

Najextrémnejším účastníkom tejto šou bola Martinka z Turca a jej klan. Neviem síce ako sa opäť dostala na obraz, ale zase raz dokázala že takú inteligenciu ako má ona a jej družina musíte lupou hľadať a mat obrovský kus šťastia a aj tak ťažko nájdete.

Neviem posúdiť aký bol zámer tvorcov tejto relácie, ale zo zábavného programu sa nakoniec stala náučná relácia o rodinách Slovenska. Dúfam že to malo význam a že sa nájde zopár ľudí ktorý si vezmú ponaučenie a budú si vážiť to čo majú doma a nebudú sa pozerať do cudzích hrncov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci sme trochu extrémny !!!

Peter Szép

Peter Szép

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Košičan. Som na to hrdý aj keď mi to v živote nepomôže Zoznam autorových rubrík:  F1SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu