F1:Kráľovná motošportu

Som Slovák a samozrejme zaryto fandím futbalistom a aj hokejistom a to stále aj keď práve nemajú najlepšiu formu. Som však aj dlhoročným fanúšikom motoristického športu a to hlavne formuly 1. Videl som pretekať také osobnosti ako Senna, Prost, Lauda, Hill a mnoho iných. 18. marca sa začala už 52.sezóna tejto kráľovskej kategórie a už je jasné že bude fenomenálna.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Som Slovák a samozrejme zaryto fandím futbalistom a aj hokejistom a to stále aj keď práve nemajú najlepšiu formu. Som však aj dlhoročným fanúšikom motoristického športu a to hlavne formuly 1. Videl som pretekať také osobnosti ako Senna, Prost, Lauda, Hill a mnoho iných. 18. marca sa začala už 62.sezóna tejto kráľovskej kategórie a už je jasné že bude fenomenálna.

Výnimočná

Už pred štartom sezóny sa vedelo, že táto bude výnimočná a to hlavne z dvoch dôvodov. Tým prvým je počet veľkých cien. 20 veľkých cien je podľa mnohých odborníkov príliš veľa a šéf formuly 1 Bernie Ecclestone by tento počet chcel časom navýšiť. Druhým výnimočným javom tejto sezóny je fakt, že v štartovacom poli je šesť majstrov sveta. Na štarte stoja sedemnásobný majster sveta Michael Schumacher, dvojnásobný majstri sveta Sebastian Vettel, Fernando Alonso a k nim sa pridá ešte trojica Lewis Hamilton, Jenson Button a Kimi Räikonen ktorý ma po jednom titule. Je to určite pretlak kvalitných jazdcov a sľubuje to vyrovnanú sezónu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

7 pretekov 7 víťazov

Dnes po siedmych veľkých cenách vieme že táto sezóna bude fantastická z ďalšieho dôvodu. Ešte nikdy sa nestalo, že by v siedmych veľkých cenách vyhralo sedem jazdcov. Je to historický zápis a fantastický prísľub do budúcnosti tohto športu. Za posledné roky prešiel tento šport obrovskými technickými zmenami a zdá sa že až teraz sa prejavuje ich pozitívny dopad. Dúfajme že to pôjde takto ďalej a každou veľkou cenou bude rásť napätie kto bude nakoniec majstrom sveta.

Peter Szép

Peter Szép

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Košičan. Som na to hrdý aj keď mi to v živote nepomôže Zoznam autorových rubrík:  F1SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu