Počítačová myš oslavuje 50. rokov. Nedávno zomrel jej vynálezca!

Pred 50. rokmi, v roku 1963, vynašiel vedec Douglas Engelbart zariadenie pomenované jednoducho myš. Pôvodný model bol vyrobený z dreva a v priebehu svojho života si postavil v spoločnosti zásadné postavenie. Dnešná podoba počítačovej myši neni od pôvodného dreveného modelu príliš odlišná. Zmenili sa iba techniky a materiály. Vývoj myši je spojený s firmou Microsoft, pretože práve táto spoločnosť ako prvá rozšírila v roku 1968 myš medzi bežných užívateľov, Jednalo sa o model guličkovej myši, do nedávna ešte dosť používaná. O 40 rokov neskôr tá istá firma pridala myši pohyblivé koliečko, tzv. Scroller, ktoré zásadne ulahčilo prácu s počítačom.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Optická myš v roku 1996 vystriedala guličkovú myš.

Keď už guličková, alebo optická počítačová myš denne využívaná po celom svete. Podľa dát spoločnosti ASEKOL len v Českej republike ľudia vlastnia asi 6 milionov myší. Zaujímavé je tiež, že podľa prieskumu, ktorý realizovala firma trunneXion, ľudia najazdia s myčou až pol kilometra denne. To je jasnou príčinou toho, že počítačové myši sa ľahko a rýchlo opotrebujú.

Ale čo sa deje s takou „mrtvou" myšou? „Väčšina myší zostava v šuflíkoch, alebo je vyhodená do smetiaku. Ľudia by však mali mať na pamäti, že myš je tiež elektrospotrebič a preto by na miesto posledného odpočinku mala byť uložena správne ekologický, najlepšie v červených kontajneroch určených k vyhadzovaniu drobnej elektroniky.

Šimon Szöllösi

Šimon Szöllösi

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

... srdcom Nitrančan! Zoznam autorových rubrík:  HudbaZo svetaAuto-MotoSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu