Cam Atkinson- Columbus Blue Jackets (170cm, 78kg)
Najmladší a najľahší z najmenších. Aj tak by sa dal nazvať dvadsaťštyri ročný najmenší útočník Blue Jackets. Bol draftovaný v roku 2008 kde po ňom vedenie siahlo v šiestom kole. Do prvého tímu naskočil do 62 zápasov, odohral v priemere 16 minút na zápas a celkovo nazbieral 32 bodov za 16 gólov a 16 asistencii. Vo svojej prvej sezóne stihol nastrieľať svoj prvý hetrik(5.4.2012), ktorým nielen pomohol Colombusu k víťazstvu 5:2 ale aj zobral Coloradu šancu na postup do play off. Napriek svojej výške bojuje o každý puk proti o dosť vyšším súperom. Je rýchly a má veľmi dobre rozvinuté zručnosti s hokejkou. Malý ale šikovný pracant, ktorého čakajú ďalšie dva roky v službách CBJ v hodnote $ 2,300,000.
David Desharnais- Montreal Canadiens (170cm, 80kg)
V nižších súťažiach mu bol často udeľovaný titul ako najproduktívnejší hráč celej súťaže, najužitočnejší hráč alebo najlepší nováčik sezóny. S nižšou ligou sa rozlúčil so ziskom 106 bodov a po pár zápasoch na farme Montrealu uzavrel s týmto klubom dvojročnú dvojcestnú zmluvu. Od tohto momentu uplynulo necelých päť rokov. Za ten čas Montrealu predviedol to čo predvádzal aj v nižších súťažiach. Ukázal sa ako malý no zato talentovaný bodujúci útočník (178Z- 111B 34G 77A). Svoju výšku vykompenzoval svojou ofenzívnou kreativitou a stal sa centrom prvej formácie. Problém mu trochu robí hra v obrannom pásme. Našťastie ma pred sebou kopu zápasov, tréningov a veľa času na zlepšenie. Vedenie Montrealu s ním ráta na ďalšie štyri roky za slušné peniaze. Na mladého hráča s takou výškou, ktorý neprešiel draftom, má kariéru našliapnutú dobrým smerom.
Brian Gionta- Montreal Canadiens(170cm, 79kg)
New Jersey ho draftovalo v roku 1998 z 82. miesta. Štyri roky nato sa tešil zo svojho prvého a zatiaľ posledného Stanley Cupu. To ,že na ľade zvykol byť najmenší mu nerobilo problém v otázke strieľania gólov. V sezóne 2005/2006 ich nastrieľal najviac z celého tímu a za celú kariéru (48). Odvtedy si drží dvadsaťgólový štandard. Po vypršaný kontraktu sa upísal ako voľný hráč Montrealu kde nosil dres s áčkom a v ďalšej sezóne bol vymenovaný za kapitána. Po dvadsiatich rokoch mal dres s céčkom opäť oblečený Američan (v histórii klubu druhý) a tak je tomu dodnes. Zatiaľ sa mu nepodarilo priviesť tím k Stanley Cupu. Najbližšie bol v play off 2009/2010 keď im Halák vychytal cestu do finále konferencie kde nakoniec podľahli Philadelphii 4:1. Bolo to jeho bodovo najlepšie play off. (19Z 15B 9G 6A). Stanley Cup zatiaľ nepomohol vyhrať ale tímu odovzdal tie najlepšie ofenzívne výkony. (222Z 133B 79G 54A ). Túto sezónu mu vyprší päťročný päťmiliónový kontrakt.
Stephen Gionta- New Jersey Devils (170cm,80kg)
Rodina sa nezaprie ani v Stephenovom prípade, keď že jeho o päť rokov starší brat Brian(áno myslím toho Briana Giontu) meria rovnako. Možno majú spoločnú výšku, DNA, rodinu a priezvisko ale typologicky sú to dvaja rozdielny hráči. Stephena si rovnako ako Briana vybralo New Jersey len s tým rozdielom, že Stephen neprešiel draftom. Na farme odohral päť sezón(v poslednej ako kapitán) než dostal možnosť hrať v prvom tíme. Odohral dvanásť zápasov bez bodového zisku. Ďalšiu sezónu len jeden zápas v ktorom strelil svoj prvý gól. To platilo pre základnú časť ale v play off dostal šancu v 24 zápasoch zo ziskom siedmich bodov. Vtedy boli Devils krôčik od Stanley Cupu ale Kings boli lepším tímom. Napriek smutnej prehre zanechal Gionta dobrý dojem vo štvrtej formácii, ktorá bola najlepšia z pomedzi štvrtých. Skrátenú sezónu 2012/2013 odohral celú pričom nazbieral 14 bodov. Je to rýchly, energetický hráč, ktorý bude Devils k dispozícii dokonca tejto sezóny.