Život bez telefónu...je to možné?

Začnem trochu sci-fi, pre niekoho možno aj s prvkami hororu. Mobilný telefón, mobil, fón...má ho snáď každý, kto pozná čísla v rozsahu 0 – 9 a má minimálne jednu osobu, s ktorou dokáže komunikovať. Predstavili ste si však niekedy, ako by deň vyzeral bez toho vibrujúceho kúsku plastu? Pozor slečny, mám na mysli mobilný telefón.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Už ráno by začalo biedne, resp. ani nezačalo.. My všetci, budení mobilom,zaspíme. Má to však aj výhodu, zároveň stíhame autobusový spoj do práce,vynechávame totiž obvyklú rannú kontrolu e-mailov a bulváru. Kto, s kým, kdea koľkokrát sa dozvieme až z novín. Samozrejme z tých najfarebnejších,bulvár odjakživa miloval farby na titulke. V autobuse nuda, nikto nehrá tetrisa nepozerá dvestodvanástu časť Simpsonovcov. V práci to isté, po pravici jednoduchostále chýba obľúbený 100 gramový kus bakelitu a pracovná morálka je podobná tejkrčmovej pred záverečnou. Žiadny muž nemôže napísať SMS-ku manželke ako justále po dvadsiatich rokoch ľúbi a čo je najhoršie, ani zavolať milenke, ževečer má čas, "stará" ide totiž ku kaderníčke. Teenagerka nebudezasnívane čítať dookola správu od fešáka z deviatej Á o nekonečnej láske akolega sa nepochváli novou nahotinkou na pozadí displeja. Príležitosťodfotiť si pohotovo krásny západ slnka pri počúvaní obľúbenej hudby je tiežvylúčená. A to je len stručný výpočet funkcíí, ktoré súčasný mobilný telefónspĺňa akoby mimochodom. Nemožnosť komunikácie apokalypsu zavŕši, pred kolapsomvšetkého nepomôže ani hrdinský Bruce Willis v prepotenom tielku.
V každom väčšom meste pribudnú minimálne tri voľné administratívne priestory naprenájom, vyprázdnia sa bilboardy a televízne reklamy stratia odtiene modrej,oranžovej a ružovej. 60 ľudí nebude mať mercedes a slogan ša-la-la nikomu ničnepovie. Slovenské elektrárne si pripíšu prvú stratu od čias privatizácie, 5miliónov osirotených nabíjačiek márne čaká na partnerské spojenie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Svet sa jednoducho ponorí dokomunikačnej tmy, GSM vypínač čaká na stlačenie a všetci si náhle uvedomíme, žeaj obyčajný mobil je to, čo dáva životu šťavu, zábavu a úžasne ho vylepšuje.

Milan Talda

Milan Talda

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Hory, cyklistika, správni ľudia, dobrá zábava...to všetko mám rád.. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu