Koho politickou obeťou je Marek Krajčí?

Písmo: A- | A+

Koaličná kríza má svoju obeť a tou je minister zdravotníctva Marek Krajčí. Môže za jeho odstúpenie on sám alebo politici vyvijajúci bojovú atmosféru medzi koaličnými partnermi?

Dnešok bol osudový pre ministra zdravotníctva, ktorý bol spojený s veľmi emotívnou tlačovkou, ktorá dá sa povedať, otriasla Slovenskom. Jej začiatok nemohol patriť nikomu inému ako pánovi premiérovi, z ktorého úst sme aj po avizovanom zmierení a memorande o dobrom vládnutí opäť počuli vetné konštrukcie o koaličnom partnerovi, ktorý chcel pred Vianocami otvárať reštaurácie. To, že tento koaličný partner, o ktorom všetci vieme, že je reč, nenakúpil na december testy už pána premiéra omrzelo, a už tak často o tejto „zrade“ nepočuť.

Na prejave Mareka Krajčího bolo vidieť aj počuť, že to je človek s veľkým srdcom. V jeho prejave, kde za jeho chrbtom stáli všetci ministri a dôležití poslanci z OĽaNO a tým naznačovali, že za jeho rozhodnutím stoja a podporujú ho, poďakoval všetkým, komu sa len dalo so slzami v očiach a opäť dostal slovo náš pán premiér, ktorý odstúpenie stále terajšieho ministra zdravotníctva nazval najabsurdnejším v dejinách a podľa neho je obetným baránkom. Ale kto môže za odstúpenie Mareka Krajčího?

Celá koalícia. Asi najzásadnejšou situáciou vedúcou k tomuto kroku bolo hlasovanie vlády o sprísnenom lockdowne pred vianočnými sviatkami, ktoré bolo neúspešné, pretože ho Marek Krajčí nedokázal presadiť a tu treba pripomenúť, že nie len ostatní koaliční partneri zo SAS, Za ľudí či Sme rodina, ale aj jeho kolegovia z vlastnej strany na čele s Igorom Matovičom tento návrh nepodporili, a to nás priviedlo do tejto situácie, kde nám nepomáha ani každotýždenné testovanie a vkladáme veľké nádeje do prísneho lockdownu platiaceho od 3. marca. Preto je dôležité sa spýtať či pán premiér pri výroku o obetnom baránkovi myslel aj seba a svojho nového kamaráta Borisa alebo opäť len Sulíka, ktorý nenakúpil testy a Remišovú, ktorá bola proti celoplošnému testovaniu.

Vinu na Krajčího odstúpení má určite i SAS, Za ľudí aj Sme rodina. SAS-ka, ktorá nie je spokojná skoro s ničím, Za ľudí, ktorá sa len prizerá na čele s komunikačne neschopnou straníckou predsedníčkou a Sme rodina, ktorá sa hrá na tých dobrých a sociálnych a chce rozdávať do rodín respirátory. (Za ľuďom treba dať veľké plus za usilovnú ministerku spravodlivosti)

Najhoršia opozícia s okolitých krajín na čele s populistickým narcisom sa už teší, kedy Marek Krajčí definitívne odíde zo stoličky ministerstva zdravotníctva, aby všetky dobré rozhodnutia toho nastávajúceho mohli svojim voličom komunikovať ako nesprávne a zlé, z čoho im budú rásť preferencie a budú z toho nadšení, a ich podpisy na referendum sa budú kopiť.

Terajší minister zdravotníctva má zotrvať vo funkcii pokým sa na Slovensku nerozbehne očkovanie ruskou vakcínou SPUTNIK V, pretože pán premiér má obavy, že by nastávajúci minister očkovanie jeho vysnívanou vakcínou zrušil a testovanie na morčatách by sa zastavilo.

Skryť Zatvoriť reklamu