Pápež vs. Fico a Kotleba

Vďaka komu budú onedlho opäť plné nemocnice? Vďaka pápežovi, ktorý sa stretne s očkovanými alebo vďaka Ficovi a Kotlebovi, ktorí sa stretnú práve s tými druhými?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Tretia vlna covidu naberá na sile. Dnes sa organizuje viacero protestov a onedlho k nám má prísť pápež. Nie je to nonsens?

Odpoveď na otázku je až škôlkarsky triviálna, ale načo nám je odpoveď, keď mnohí majú vlastný názor? A ten je svetoborný a prevratný. Vždy!

1.9. - Deň Ústavy Slovenskej republiky, štátny sviatok a deň pracovného pokoja. Mnohí ľudia sú z práce doma, oddychujú, odpočívajú. Niektorí sú v práci aj tak, lebo existujú povolania, bez ktorých sa nedá zaobísť, aj keď je sviatok. A potom sú tu takí, ktorí sa nahrnú do veľkých skupín na námestia Košíc a Bratislavy, a za typ relaxácie a duševného uvoľnenia považujú Ficom a Kotlebom zorganizované protesty.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Veď nie je to krásne? Predstavte si to. Prísť na námestie, vykrikovať do megafónu, možno sa s niekým pobiť, ponadávať policajtom do zapredancov, naučiť maloleté deti pár neslušných slov, jačať a protestovať proti nejestvujúcej veci zvanej americkými špiónmi CoVid, a ešte k tomu si podať ruku s Ficom alebo Kotlebom. Aj takto čarokrásny môže byť Deň Ústavy SR.

Ale je tu stále taká jedna malá drobnosť - COVID. Idú sa nakaziť, no neuvedomujú si to a doplatíme na to my. A keď sa im to budeme snažiť na prelome septembra a októbra vysvetliť, kedy bude zle-nedobre, povedia, že to kvôli pápežovi. A bude tomu tak?

SkryťVypnúť reklamu

Áno, sčasti.

Pápež príde na Slovensko 12. septembra. Internet je plný článkov, ako málo ľudí sa prihlásilo na stretnutie s pápežom. Len 40 tisíc. Chápete? Tak málo v čase stúpajúcej krivky. Niečo hrozné.

Jasné, tí, čo sa chcú s pápežom stretnúť, musia byť zaočkovaní, avšak nakaziť sa môže aj zaočkovaný. Očkovanie nám hlavne pomáha na zníženie počtu úmrtí a hospitalizácii. Žiaľbohu, pri zaraďovaní okresov do farieb podľa epidemiologickej situácie sa berie do úvahy aj sedemdňová incidencia a počet nakazených. A tieto ukazovatele sa zvýšia aj po odchode pápeža.

Budeme mať veľa nakazených zaočkovaných, zatiaľ čo sa budeme pozerať na ešte väčšie množstvo nakazených nezaočkovaných, ktorí budú plniť lôžka v nemocniciach. Ale oni ešte aj z nemocnice budú kričať, že to kvôli pápežovi.

SkryťVypnúť reklamu

P.S: Viete, koľko zaočkovaných bude dnes na protestoch? Minimálne jeden - Fico.

David Talian

David Talian

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  134x

Študent matematiky a hudobného umenia na vysokej škole, ktorý sa zaujíma o politické dianie na Slovensku a pozerá sa na politiku triezvo a s rozhľadom. Mojím cieľom je hlavne podeliť sa o svoje názory s ostatnými ľuďmi a ukázať, že aj mladí ľudia majú perspektívu a vedia rozmýšľať vlastnou hlavou - a hlavne rozumne. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
SkryťZatvoriť reklamu