John Legend – Once Again

Tak vás priatelia opäť zdravím po dlhšom čase. Po viac-menej nevyhnutnej prestávke som sa rozhodol napísať o albume, ktorý sa tak trochu vymyká z môjho „zamerania“. No na druhej strane to snáď nebude na škodu. Napísať o albume Johna Legenda je pre mňa netradičné z viacerých dôvodov. Za prvé: Veľmi zriedkavo sa mi zapáči niečo z tohto žánru. Za druhé: Nikdy predtým som nepísal nič o soule a RB. A za tretie: Once Again nie je žiadna novinka. Je to album, ktorý už stihol byť ovenčený rôznymi oceneniami a v povedomí verejnosti je už relatívne známy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

Once Again je v porovnaní s debutom Get Lifted trošku rozdielny, ale nie až tak výrazne. Get Liftedznel naozaj dobre, súčasne až invenčne. Bolo to asi preto, že produkcie sa ujalsám veľký Kayne West. Ten jednoznačne napomohol k tomu, že John zinkasoval3 Grammy. V porovnaní s Get Lifted,na ktorom ste mohli počuť až progresívne znejúce R&B tracky, sa John naOnce Again oveľa výraznejšie zameriava práve na soul. No a tu si vybertesami, či je to lepšie alebo nie. Mne to rozhodne neprekáža, pretože album znienaozaj dobre. Má to dušu, rozhodne to má hlavu a pätu a opäť použijemuž sprofanovaný výraz, že je celistvejší ako debut. Na druhej strane musímvytknúť, že Once Again je až príliš dlho hrajúci. Takmer hodinové nahrávky sav dnešnej dobe už akosi nenosia a jedno múdre porekadlo, že „menej jeniekedy viac“ pasuje na Once Again ako uliate. Skladby ako Again, Show Me alebo Maxim niesú zlé. Nie, ale sú „len“ pekné a milé a to je na Johna málo. Na druhej strane to ale kompenzujúskvosty ako Save Room, Each Day GetsBetter alebo P.D.A. (We just don’t care). Album ako taký znie dosť romanticky a akokulisa pre večeru pri sviečkach by bol ideálny. Nálady na ňom sa striedajúpekne plynulo. Hneď úvodná (už spomínaná) skladba Save Room vás naladí tak, že ani nepostrehnete prípadný nevydarenýkuchársky pokus vášho partnera o chutné jedlo. Each Day Gets Better vás prinúti zanechať večeru skôr, ako by ste poriadnedojedli a jediné na čo zrejme ostane priestor je tanec pri pomalom aleistom opájaní vínom, čoraz častejších dávkach smiechu, cielených pohľadoch a korenistýchpoznámkach. No a keď sa dostanete až ku Where Did My Baby Go, tak jediná cesta, ktorá vám ostane jepráve tá do spálne. Tak asi k tomuto by vás John Legend dostal pri počúvaní OnceAgain.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No a čo k tomu záverom dodať?Nie, John Legend zatiaľ nie je novodobý Marvin Gaye, ale ak pôjde touto cestounaďalej, tak sa na miesto aké mal práve Marvin môže postupne vypracovať. JohnLegend je bezpochyby vynikajúci hudobník, predovšetkým excelentný pianista (akopianista sa živil predtým, než prerazil) no a jeho hlas tiež nie je nazahodenie. Nezostáva teda nič iné, ako zaželať mu všetko dobré a nám pomalyzačať pripravovať večeru. :-)

Hodnotenie albumu: 75 %


Oficiálna web stránka: http://www.johnlegend.com/


Texty: http://www.azlyrics.com/j/johnlegend.html

Tomáš Tankovič

Tomáš Tankovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som hudobný nadšenec a snáď aj tak troška znalec, ktorý by Vás rád občas sprevádzal svetom hudby. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu