Travis – The Boy With No Name

Zasnení horkosladkí melanchonici sa nám opäť vrátili. Vraj s hrdosťou a ujasnením si, čo vlastne títo škóti chcú. Od posledného albumu 12 Memories uplynulo tri a pol roka. Je to dlhá doba na to, aby Travis vyšli s albumom, ktorý ich buď vráti späť do hry, alebo definitívne pochová.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Obrázok blogu

Travis sa s druhým albumom The Man Who, ktorý si kúpila každá ôsmabritská domácnosť, stali jednou z najpopulárnejších kapiel Británie. Potomprišiel ešte The Invisible Band, ktorýbol o triedu a viac slabší ako jeho predchodca, no a o 12 Memories sa už nebudem radšej anizmieňovať. Samozrejme k novinke padli reči a prehlásenia speváka Healieho, že každý track na nej jelepší než čokoľvek čo doteraz Travis vytvorili. Proti takýmto vyjadreniam smesamozrejme imúnni (teda aspoň ja) a podobné vyhlásenia berieme už akotradičný nafúknuté reči a komplex ostrovných skupín. Takže ja somk albumu The Boy With No Name pristúpils úplne čistým štítom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Novinka nadväzuje nasentimentálne a zasnené pesničky. Lenže už nejde o takú desnú nudu,ako to bolo na 12 Memories. Travisvsadili na melodickosť a spevavosť, melanchólia už nie je utópiou, ale úsmevom.Pri počúvaní neumierate, ale žijete. Travis spravili jednu prospešnú vec.Nesnažili sa prísť s niečím čo tu ešte nebolo, ale jednoducho sa obzrelispäť, kedy Travis ešte skladali dobrépesničky. Zrejme im niekto poradil(alebo si to všimli sami?), že priezračnosť a jednoduchosť ich pesničiekz dávnej minulosti bol skutočný liek pre ľudí. V tomto duchu sa vznášaThe Boy With No Name.

Všetko to začína s 3 Times And You Lose, v ktorejHealy spieva o pocitoch stratených vo víre veľkomesta. Na to prídedynamická, úderaná Selfish Jean. Možnonajlepšia vec z albumu. Nasleduje už nasadený krehký singel Closer so zamilovanými slovami. Všakvieme, ako by to bolo, keby sa nespievalo o láske... Piata Battleships mi spočiatku prišla hroznenudná, no pretože znie až naivne sladko, tak som jej nakoniec musel povedaťsvoje „Áno“. Eyes Wide Open mi najviac pripomínala ich tvorbu z „ranných“ rokov.Healy tu konečne nespieva ako buzík a počujete, že má gule tam, kde má mať. (Aksom urazil 4 % menšinu, tak sa ospravedlňujem). Nasleduje rad typickýchtravisovských „strednoprúdoviek“, ktoré nie sú na jednu stranu v podstateničím výrazné (My Eyes alebo Out In Space), no na druhej sa na ne dáveľmi rýchlo zvyknúť a tak povediac sa vám nasáčkujú do hlavy. Colder je posledný track, ktorý eštestojí za to.

SkryťVypnúť reklamu

Travis nám ponúkli pekný sviežialbum. Dokázali aspoň myšacím krokom vystúpiť zo svojho tieňa. Do kvalít The Man Who má táto novinka dosť ďaleko,ale myslím, že keď budete chcieť vymeniť TheBoy With No Name vo svojom prehrávači, tak sa zastavíte, a poviete si,že predsa to travisovské snenie je príjemné a pustíte si ich znova.


Hodnotenie albumu: 70 %

Oficiálna stránka kapely: http://www.travisonline.com/

Texty: http://www.lyricsmania.com/lyrics/travis_lyrics_2981/

Tomáš Tankovič

Tomáš Tankovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som hudobný nadšenec a snáď aj tak troška znalec, ktorý by Vás rád občas sprevádzal svetom hudby. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu