Skúsme európske riešenie problémov! Chvíľu som surfoval na webe, ako by takúto situáciu zvládla Európska únia. Brusel - to je 27 hláv štátov čiže 27 krát viac rozumu. Ich riešenie je určite rozumnejšie a my by sme teraz nemali tváriť lepší ako je samotný Brusel.
Čo by urobil Brusel s daňovým riaditeľstvom?
Zoberme si príklad z Európskeho parlamentu. Upozorňujem, že to čo tu napíšem nie je vtip ani nejaká polopravda. Európske krajiny sa nevedeli dohodnúť, kto bude mať tú prestíž hostiť takú inštitúciu akou je Európsky parlament. Vyriešili to tak, že má naraz 3 sídla: Štrasburg, Brusel a Luxemburg! Rokovania poslancov prebiehajú iba v dvoch z nich: v Štrasburgu a Bruseli. Ani jedna domovská krajina sa nechce vzdať prestíže a preto eurposlanci sídlia naraz v dvoch mestách. Ako to takto môže fungovať? V ktorom sídle potom pracujú poslaci? Vyjadrila sa k tomu aj Slovenka pracujúca v Bruseli
"Zasadajú dvakrát do mesiaca, raz dva dni v Bruseli, potom štyri dni v Štrasburgu. Aby však parlament mohol svoje rokovania viesť v oboch mestách rovnocenne, musí sa takmer celý, vrátane dokumentácie, agendy a administratívneho aparátu presťahovať".
Podľa tohto článku stojí takéto sťahovanie z jedného miesta do druhého 180 miliónov eur.
V posledných dňoch to máme v Európskej únii dosť napnuté. Sme obviňovaní z euroskepticizmu a z ustupovania od európskych myšlienok. Čo keby sme jednu z nich zaviedli do praxe? Postavme slovenskému daňovému riaditeľstvu tri sídla!
Spokojná bude aj Bystrica aj Bratislava a ešte jedno sídlo máme stále k dobru. Zamestnanci budú polovicu mesiaca pracovať v jednom meste a druhú polovicu v druhom meste. Všetci budú spokojní a ešte nás aj Brusel pochváli za riešenie problémov na európsky spôspob. Bude to síce oveľa drahšie ale snáď nám Brusel odpustí vzdor z minulého týždňa.
Čo poviete?