S príchodom nového milénia sa na Slovensku začal čoraz väčší rozmach internetu. Postupne sa na sieť napojili domácnosti a začali využívať komunikačné platformy, informačné kanály či stránky na zábavu. Dnes je internet súčasťou našich životov. Pomocou neho si z pohodlia domova dokážeme vyriešiť úradné záležitosti, platby cez bankové účty, jediným kliknutím sa spojiť s blízkymi aj zo zahraničia, predávať produkty či osloviť širokú verejnosť. Práve influenceri majú moc tvoriť verejnú mienku a udávať trendy.
Exotické dovolenky, rozbaľovanie balíkov s lákavými produktami, spolupráca so svetovými značkami.

Aj keď je kniha zaradená do žánru Young Adult, odporučila by som ju aj staršej vekovej skupine. Príbeh sa čítal rýchlo a ľahko. Autorka dokázala vytvoriť tú správnu atmosféru a pohrať sa s citmi čitateľa. Dej je vyskladaný v dvoch dejových linkách, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia, no na konci sa prepletú.
Autorka veľmi jemne a citlivo opísala aktuálnu tému na sociálnych sieťach, osôb, ktoré pravidelne tvoria obsah. Dnes je už veľmi ťažké zaujať a vymyslieť novinku, takzvane udržať sa v rebríčku sledovanosti. Influenceri bojujú o pozornosť na mieste, kde sa aj najmenšia chyba neodpúšťa a kruto trestá. Veľmi sa mi páčilo, že Silvia sa nesústredila len na tú peknú stránku, ale v plnom rozsahu ukázala aj tú odvrátenú. To, aký nátlak je vyvíjaný na influencerov, najmä z časového hľadiska. Pretože čím viac sú na očiach, tým viac sú žiadaní.
Rovnako je znázornená aj ľudská zloba a závisť na druhej strane obrazovky. Takzvaní „hejteri“, ktorí si dovolia hodnotiť úplne cudzích ľudí len na základe vytvoreného imidžu, lebo vedia, že na druhej strane monitoru sa im nemôže nič stať. Môžu. Niektoré komentáre hraničia s kyberšikanou, ktorá je trestná. Nikdy totiž neviete, kto je na druhej strane, čím si dotyčný prechádza, a urážky, ponižovanie a zosmiešňovanie môžu spustiť vážne problémy, ako napríklad sebapoškodzovanie, stratu sebavedomia, stavy úzkosti, depresie, poruchy príjmu potravy... Toto sa netýka len influencerov, ale úplne každého, kto tvorí: novinárov, hercov, umelcov, laikov, ľudí vo fitnes priemysle...

Silvia Demovičová ponúkla pomoc ľuďom v núdzi. Na zadnej strane knihy nájdete odkazy na linky dôvery, kde sa vám dostane adekvátnej pomoci. Nie je hanba o ňu požiadať, kým nie je neskoro.
Romantická linka „zahrá na strunu“ milovníkom slow burn, rozvíja sa postupne a dokáže v čitateľovi zanechať príjemný pocit. Gradácia je zvládnutá, aj charaktery postáv sa rozvinú postupne. Každá si prejde určitými fázami, takže čitateľ pozoruje autorkin talent vytvoriť dokonalo nedokonalých hrdinov.
Táto kniha by mala byť povinnou literatúrou, prečítať by si ju mala NAJMÄ staršia generácia, ktorá neustále nadáva na mladšiu a pohŕdavo tvrdí, že „dnešní mladí nevytvárajú žiadnu hodnotu, nechce sa im pracovať, volia ľahšiu cestu...“ Pritom by stačilo prestať mať v srdci nenávisť a zakomplexovanosť vymeniť za otvorenú myseľ.