Tu som Pane pošli mňa!

Gary Wilkerson, syn známeho kázateľa Davida Wilkersona ( autora knihy Dýka a kríž ), keď bol na Slovensku, povedal svedectvo ako bol v Rio de Janeiro na konferencii kde bolo niekoľko tisíc pastorov z celej Brazílie. Počas jednej modlitby mu Boh veľmi silne položil na srdce, že má ísť do chudobnej štvrte nad Riom de Janeirom, kde žije v chatrčiach asi sto tisíc ľudí. Na druhy deň poprosil biskupa či by nemohli isť k tým chudobným ľuďom. Na to mu biskup povedal,že teraz na to nie čas, veď ( Gary ) ma kázať niekoľkým tisícom pastorov, nemôže isť predsa ku tým chudobným. Keď mu Gary povedal, že mu na tom veľmi záleží, biskup sa rozplakal a cez slzy mu hovoril, že už 15 rokov do Ria chodia rôzny evanielizátori z USA či Európy, ale zatiaľ nikomu ani len nenapadlo isť do tých slumsov nad mestom. Vyznával: „som tak požehnaný tvojim postojom“ a išiel s Garym do tej štvrte. Aby som to skrátil zhrniem Garyho zážitok do jeho slov: že ešte nikdy nevidel takú chudobu a ešte nikdy nezažil takú Božiu moc a požehnanie na sebe ako tam cez tých ľudí, prevažne obrátených narkomanov a gangstrov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (50)

Cez toto svedectvo som si uvedomil, niekoľko veci. Na Slovensku máme veľmi veľa ľudí, ktorí žijú podobných podmienkach ako tamtí nad Riom de Janeirom. Či Boh na nich zabudol?! Pýtam sa podobne ako Sv. Pavol: Pýtam sa teda či Boh odvrhol svoj ľud?... Boh neodvrhol svoj ľud, ktorý predpoznal.( Rim 11, 1a.2 ) Lebo každý, kto bude vzývať Pánovo meno, bude spasený. Ale ako budú vzývať toho, v ktorého neuverili? A ako uveria v toho, o ktorom nepočuli? A ako počujú bez kazateľa? A ako budú kázať, ak nie sú poslaní? Ako je napísané: "Aké krásne sú nohy tých, čo hlásajú dobrú zvesť." ( Rim 10, 13-15 )

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viera pochádza z počutia a preto idú misionári aj do tých najvzdialenejších končín zeme, aby ohlásili dobrú zvesť a tak tí ľudia mohli byť spasený. Boh nosí vo svojom srdci každého človeka a preto posiela evanielizátorov ku všetkým ľuďom. Verím, že aj ku Rómom na Slovensku, ktorí žijú v chudobe ( aj duchovnej ) a v nedôstojných podmienkach. A predsa však, je tak žalostne málo ľudí aj radov prebudených kresťanov či leadrov na Slovensku, ktorí by išli ohlásiť Krista aj týmto Božím deťom. Je problém v tom, že Boh nepovoláva svojich robotníkov na túto žatvu, alebo v tom, že máme uši a nepočujeme boží hlas( a možno už aj krik ), máme oči a nevidíme Božie znaky?

SkryťVypnúť reklamu

Už niekoľko rokov počúvam na rôznych akciách o prebudení Slovenska a verím, že Boh to naozaj chce, ale na Slovensku žije aj okolo 500 000 Rómov, kto ich prebudí so zlého sna.

Verím, že Boh sa snažil osloviť už pred Garym Wilkersonom mnohých mužov či žien, aby išli aj ku tým ľuďom z chudobnej štvrte nad Riom De Janeirom, lenže oni boli „zaneprázdnení“ inými „pastoračnými“ povinnosťami. Verím, že Boh nenadržiava nikomu a preto posiela svojich učeníkom hoc by až na kraj sveta, aby tam zaniesli radostnú zvesť. Niekedy nemusíme isť až na kraj sveta, stačí isť za roh svojej ulice. Niekedy Brazíliu, Afriku či Kazachstan... máme vo svojom meste či obci kde žijeme.

SkryťVypnúť reklamu

Som presvedčený, že Boh chce veľké prebudenie na Slovensku a že Rómovia majú byť jeho súčasťou. Ale ako budú prebudení ak neuverili? A ako uveria v toho, ktorý dáva život ak o ňom, nepočuli? A ako počujú bez kazateľa? A ako budú kázať, ak nie sú poslaní? Ako je napísané: "Aké krásne sú nohy tých, čo hlásajú dobrú zvesť." ( por. Rim 10, 13-15 ) Možno teba Boh posiela. Započúvaj sa do Jeho hlasu.

Thlic. Peťo Horváth

Thlic. Peťo Horváth

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som katolícky kňaz, ktorý sníva o lepšom zajtrajšku. Podobne ako Martin Luther King :-).... Zoznam autorových rubrík:  Pastorácia RómovSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu