reklama

Toľkoto času a peňazí zo života vám zoberie jedna cesta na nákup !

Nakupoval som v supermarkete, samoobsluhe a aj v obchodíku v okolí Horského parku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Všetko v našom živote nám zaberie istý čas. Cesta do práce, parkovanie, čítanie správ v mobile, návštevy banky či pošty, upratovanie, varenie a iné práce v domácnosti. Mnohí ľudia si ani neuvedomujú, koľko nám tieto každodenné činnosti trvajú, koľko nás stoja energie a peňazí. Myslím, že môže byť veľmi zaujímavé zistiť to.

Horský park je bratislavský mestský park, ktorý leží v mestskej časti Staré Mesto. Domáci ale i návštevníci však tak volajú aj celú obytnú zónu ohraničenú ulicami Hroboňova, Búdkova, Prokopa Veľkého až po ulice Stará Vinárska, Novosvetská, Nekrasovova a Lesná. Táto štvrť je vnímaná ako miesto, kde nájdete kus lesa a prírody priamo v centre mesta. V rámci Bratislavy je tu slabšia občianska vybavenosť, no v porovnaní s obdobnými lokalitami v iných metropolách to nie je nič výnimočné, je to určitá daň za život a iné benefity v takejto štvrti. V tejto lokalite bývam už takmer 22 rokov. Denne cestujem do práce, vozím deti do školy a na krúžky, či chodím za priateľmi do iných mestských častí a samozrejme aj na nákupy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pre mojich susedov z lokality Horského parku som sa rozhodol urobiť test. Koľko času trvá cesta za nákupmi autom? Koľko takáto cesta stojí ? Koľko trvá ísť na nákup pešo a koľko pri tom spálim kalórií😊 ?

Poznámka: Cena paliva v čase prípravy článku bola na úrovni 1,81 eur za liter a pri výpočte amortizácie vozidla som používal tento vzorec, pešiu chôdzu som meral cez aplikáciu Goals-Fitness.

Hypermarket na Patrónke

Z lokality Horský park to máme najbližšie do Kauflandu na Patrónku, v čase keď som robil test bol však zatvorený z dôvodu rekonštrukcie, musel som preto zájsť až do Tesca smerom do Lamača. V oboch obchodoch sa dá kúpiť okrem potravín aj drogéria, kozmetika a v ponuke majú i spotrebný tovar do domácnosti a oblečenie. Oba supermarkety sú však vzdialenejšie, no dostať sa do nich verejnou dopravou, na bicykli či pešo je pomerne náročné. Cesta na nákup autom je teda nevyhnutná a nepoviem nič nové, výhodná je pri veľkých nákupoch. S parkovaním nebýva veľký problém. Nech sa páči, pozrite si video.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
  • Čas cesty a nákupu: 1,05 hod.

  • Trasa: 8 km

  • Cena cesty: 2,91 eur

Drevák na Hroboňovej ulici

Obyvatelia našej štvrte môžu zájsť na nákup aj pešo do malých potravín Zap na Hroboňovej ulici, ktorý domácky voláme Drevák. Ponúkajú široký sortiment mliečnych výrobkov, ovocia, zeleniny, samozrejme chlieb i pečivo a ďalšie potraviny, dokonca majú aj dennú tlač. Ceny sú vyššie ako v supermarkete, no porovnateľné s cenami v samoobsluhe a nákup v Dreváku zároveň podporuje aj rozvoj malého podnikania v našej lokalite. Výhodou je, že otváracie hodiny majú ako v supermarkete až do neskorých večerných hodín. Nech sa páči, pozrite si video.

Údaje z aplikácie
Údaje z aplikácie (zdroj: RT)

·        Čas cesty a nákupu: 17 minút

·        Trasa: 1,04 km

SkryťVypnúť reklamu
reklama

·        Počet krokov: 1317

·        Spálené kalórie: 84 (približne jedna paradajka)

·        Cena cesty: 0 eur

Samoobsluha na Drotárskej ulici

Z našej ulice môžeme zájsť na nákup aj na Drotársku ulicu do samoobsluhy Kraj. Okrem bežných potravín tiež predávajú ovocie a zeleninu, ponúkajú pultový predaj údenín, syrov i zákuskov či chlebíčkov. Nájde sa tu aj základná drogéria a kozmetika. Ceny sú trocha vyššie, porovnateľné s malými prevádzkami. Samoobsluha je však výhodná, ak treba urobiť menší a rýchly nákup. Parkovanie v okolí je bez problémov. Cesta pešo či bicyklom sa dá zvládnuť, no treba sa pripraviť na vyššie stúpanie po ceste do obchodu, domov je to už dolu z kopca 😊. Nech sa páči, pozrite si video.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

·        Čas cesty a nákupu: 21 minút

·        Trasa: 4,1 km

·        Cena cesty: 1,55 eur

Róbert Thomas

Róbert Thomas

Bloger 
Politik
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  94x

Volám sa Róbert Thomas, narodil som sa v roku 1983, žijem v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto v lokalite Horský park. Pracujem v medzinárodnej spoločnosti. Občas by som chcel napísať článok na tento blog o živote, o ľuďoch, o Horskom parku a jeho okolí, o Starom Meste... Ide výlučne o moju súkromnú aktivitu, ktorej sa venujem vo voľnom čase. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu