Anglicko nie je len Londyn

V skutocnosti Londyn uz davno nie je anglicky ale medzinarodny. A aj ked je Londyn mesto, ktore dokaze ocarit cloveka a zabavit ho na cele mesiace, najdu sa aj ine miesta ktore sa oplati navstivit. Tu je moj vyber miest ktore odporucam a su moje oblubene

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Ak mate chut na prirodu a picnic a snehobiele utesy, tak smerom na juh od Londyna nachadza Seven Sister.

((Seven Sisters))

Dalse dobre miesta na sedenie nad utesmi a pitie caju ponuka Dorset a jeho Lulworth Coves. 

((Lulworth Coves))

a nedaleky Durdle Door

((Durdledoor))

( pre tych co maju radi prehistoriu Zeme mozu miesto pitia caju hladatskameneliny trilobitov, kedze Lulworth Coves aj Durdle Door patria k Jurassic Coast - oblast s najvacsimvyskytom skamenelin z praveku v Anglicku ) 

Ale kedze urcite ste do v Anglicku neprisli preto by ste len sedeli pri mori a popijali caj, tak sa vyberte trochu severnejsie od Dorsetu do Juzneho Walesu, kde najdete druhy najvacsi stredoveky hrad v Anglicku postaveny v 13. storoci - Caerphilly Castle

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

((Caerphilly Castle))

V severnom Yorkshire najdete jedno z najvacsich a najlepsie zachovanych opatstviev Cisterciaskeho radu - Fountains Abbey. 

((Fountains Abbey))

a odtial uz je to len na skok do Skotska ( nech sa pozrieme aj tam aj ked to nie je Anglicko ) do maleho mestecka Linlithgow a na zrucaninu jeho palaca, ktory bol v stredoveku isty cas sidlom skotskych panovnikov. Nic velke ale ta krajina stoji za to a par mil vychodne je Edinburgh tak si mozte odskocit ak mate chut. 

((Linlithgow Castle))

A na zaver som si nechal moju srdcovku - Eilean Donan Castle

((Eilean Donan Castle))

Dufam ze som vam dal aspon drobnu inspiraciu netrcat len v Londyne ked uz pridete pozriet tuto krajinu. 

SkryťVypnúť reklamu

Mimochodom caj mozte pit vsade ;-) 

* fotky pochadzaju z internetu, kedze o svoje som nedavno prisiel ked kava skoncila na cdckach

Damien Thorn

Damien Thorn

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Our backs are against the wall We turn into the light We're burning in the night We're Children of The Damned Zoznam autorových rubrík:  Moj zivotChildren of DamnedNocne hlupostiSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,078 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu