Cítim sa zneužitý, a vy?

Písmo: A- | A+

Zneužili na svoju stranícku reklamu aj vás, čo ich v politike nechcete, a zneužili na svoju reklamu aj vaše peniaze a dane? Stačí keď si teraz dáte odpoveď na otázku: „Cieľom boli „vlaky zadarmo“, alebo  hlavne ich „stranícka reklama zadarmo“?

Mám vážne podozrenie, že tu vôbec nešlo o „vlaky zadarmo“, lebo ako sme sa nakoniec dozvedeli, tie „vlaky zadarmo“ nás pracujúcich stoja milióny. Preto sa zdá, že tu išlo len o „stranícku reklamu zadarmo“ a tá zadarmo už naozaj bola a veľmi sa im oplatila. Veď, viete si vôbec predstaviť, ako krásne socialisticky, ba až komunisticky to predsa pred komunálnymi voľbami všade v masmédiách znelo „vlaky sú zadarmo“? To, posolstvo „vlaky sú zadarmo“ naozaj v predvolebnom boji zafungovalo a červeným sa oplatilo. To posolstvo predsa hovorilo, vidíte ľudia, my sme ozajstní sociálni demokrati, veď vám dávame aj „vlaky zadarmo“. 

Práve táto komunistická ilúzia „vlaky zadarmo“ potom naozaj mnohým voličom stačila, aby v komunálnych voľbách dali svoj hlas opäť červeným. Preto aj vo voľbách 2016 očakávajte opäť niečo „zadarmo“. Možno vtedy budú „autá zadarmo“ možno „benzín zadarmo“. Nebudete mi veriť, ale ako som dopísal tento blog, prečítal som si správu, že „plyn bude zadarmo“. Po „vlakoch zadarmo“ však už teraz viem, že nech bude hocičo zadarmo, tak to nakoniec aj tak zato zaplatíme všetci a naozaj „zadarmo“ bude asi zas len tá ich „stranícka reklama“.

Áno, asi tak sa s nami stále hrajú, tak nás podceňujú, a naozaj si asi myslia, že im tu ich „populistickú trávu“ vždy zožerieme. Neviem ako vy, ale ja určite nie. Prečo? V praxi to môže vyzerať tak, že pracujúci občan, ktorý dochádza do práce autobusom zaplatí za ich „vlaky zadarmo“ až 2x. Ako je to možné? Prvýkrát zaplatil cez svoje dane za dopravu tým, čo sa dnes vozia vo vlakoch a zadarmo, a druhý krát zaplatil za svoju dopravu v autobuse. Je takéto riešenie naozaj spravodlivé?

V. I. Lenin nemal pravdu keď povedal: „Učiť sa, učiť sa, učiť sa.“ Ako vidíte, nestačí sa len učiť, treba sa hlavne poučiť, že ten, kto tvrdí, že „vlaky sú zadarmo“, tak klame, lebo vlaky nie sú zadarmo. Vlaky by boli zadarmo len vtedy, keby za tie vlaky za nás zaplatil zo svojho ten, čo tie „vlaky zadarmo“ schválil. To sa však nestalo.Za tie „vlaky zadarmo“ a teda „reklamu zadarmo“ sme tak museli zaplatiť všetci pracujúci, a teda aj tí, čo Roberta v politike nechcú.

Takže takto skončila nakoniec rozprávka o „revolúcii v cestovaní“ a „vlakoch zadarmo“. Na konci každej rozprávky je zvonček, ale na konci tejto škaredej rozprávky bude len škaredý účet, za „vlaky zadarmo“. Politický kúzelník si musí priznať, že jeho show mu predo mnou nevyšla. Jeho trik bol odhalený.  Chcel mi ukázať „vlaky zadarmo“, ale ukázal mi, ako môže aj moje dane zneužiť na svoju predvolebnú propagáciu. „Vlaky zadarmo“ tak mohli pokriviť celú predvolebnú komunálnu kampaň a preto aj výsledky volieb.

Otázka preto znie: „Uskutočnila sa v takto neférových a nerovných predvolebných podmienkach férová a rovná demokratická súťaž o voliča, keď opozičné strany nemali takúto reklamu zadarmo? Nezneužil tak niekto aj dane opozičných voličov len pre seba a svoju propagandu vo voľbách? Je potom takýto víťaz naozaj víťazom, a nie iba zbabelcom, keď sa nehanbí pre svoju populistickú propagandu zneužiť aj dane tých, čo ho v politike už nechcú? Môžu byť po takejto nečestnej predvolebnej kampani, ešte čestné výsledky volieb?“ Musím priznať, že táto „predvolebná kampaň zadarmo“ im naozaj zafungovala, a keby nebolo špinavej kauzy “CT“, tak Slovensko po tejto bombastickej kampani zadarmo mohlo byť ešte červenšie. Červené však nielen preto, že opäť komunálne voľby vyhrali červení, ale hlavne preto, že sa opäť budeme topiť v červených číslach nezamestnanosti. Do kedy ešte?

Poučme sa z toho, a nedajme sa oklamať vo voľbách 2016. Ako doktor medicíny môžem povedať, že pravda pomáha nielen v politike, ale aj v medicíne. Je to predsa pravda, ktorá lieči. Prečo? Čím, viac pravdy a nie klamstva o chorobe vieme, tým chorobu skôr vyliečime. Dali by ste sa liečiť klamárom, ktorý klame o vašom zdraví a vašej chorobe? Ja, nie. Preto vážme si pravdu nielen pri liečení choroby, ale aj pri liečení chorej politiky a chorých politikov, ktorým ide len o ich moc a nedajme sa oklamať žiadnym politickým populizmom. Bez pravdy niet vývoja. Pravda je poklad, len ju netreba "zakopať" špinavým a zbabelým politickým populizmom.

Tento náš politický kúzelník by sa už mal prestať hrať na alfa samca. Jeho triky sú pre mňa prehľadné. Mať takú silu v parlamente, a mať také slabé výsledky v zamestnanosti, tak za to by som sa ja ako premiér červenal, a nie sa tou silou v parlamente ešte chválil. Ale pozor, rozprávka a kúzelnícke predstavenie sa ešte stále neskončilo. Pred nami sú ďalšie voľby a v nich príde ďalší trik. Po triku „vlaky zadarmo“ je už ohlásený ďalší trik “plyn zadarmo“. Kto sa však z tohto článku naozaj poučil, tak ten už na žiadny jeho trik nenaletí. Ja sa cítim byť po tých „vlakoch zadarmo“ zneužitý a preto už nechcem nič „zadarmo“ a vy?

P.S. Už nielen kráľ z rozprávky, ale aj Robert je nahý. Poučme sa od A. Moraviu: Človek je taký, aké sú jeho skutky. Prečo to tu všetko píšem, a prečo politiku blogujem? Lebo P.Syrus má pravdu, keď napísal, že: „Dobrým škodí, kto šetrí zlých.“

Skryť Zatvoriť reklamu