Konečne je v slovenských médiách aj ozajstná slovenská celebrita

Písmo: A- | A+

V tomto prípade je tou ozajstnou celebritou sebavedomý vizionár, ktorý sa nebál hľadať a objavovať nové cesty pre Slovákov.

Prvý ozajstný slovenský politik, ktorý nevnímal politiku, ako prostriedok len na „ukojenie svojho nenažratého brucha“, ale vnímal politiku ako prostriedok na rast slovenského ducha.

Ľudovít Štúr je popri mase neschopných politikov a vyumelkovaných a pahodnotných celebrít konečne osobou, ktorá si zaslúži mediálny priestor, aby z neho aspoň na chvíľu vytlačil všetky tie umelé mediálne hviezdy a hviezdičky.

Ľudovít Štúr je pre náš politický, národný i umelecký svet v našej slovenskej histórii naozaj slnkom, ktoré keď sa ukáže v našich médiách, tak aj tie politické hviezdy a hviezdičky musia na našej slovenskej oblohe všetky odrazu zhasnúť.

Čo odkazuje Štúr dnešným politikom bez dna?

„Ľudovít Štúr, naša veľká historická osobnosť spoznal falošných vlastencov. Každá doba ich má. Boli aj vtedy, a sú aj dnes a ľahko ich spoznáme po týchto slovách Ľudovíta Štúra: „Pravda, tomu je ľahko o láske k vlasti rozprávať, ktorému k užívaniu všetkého v krajine pristrojené, ktorý na priepastných majetkoch svoje oči pasie, ktorému k výsluhe celé množstvá sú prichystané, ktorý nič nedávkuje, len sbiera, ktorý nič neznáša, len užíva, ten naozaj môže vlasť svoju rád mať, lebo v tejto láske len sám seba rád vidí." Koľkí aj z našich politikov sú len takými vlastencami, ako ich opísal Ľudovít Štúr po všetkej tej privatizácii a všetkých tých nikdy nekončiacich rozkrádačkách? Takých „vlastencov" nám netreba. Keď chceme, aby sa z nášho rodiska stala aj naša vlasť a vlasť pre všetkých, nielen pre niektorých, potom nesmieme opäť zvoliť takýchto „vlastencov", lebo oni vlasť potrebujú, len pre seba. Naopak, ozajstný vlastenec robí všetko pre vlasť, nie pre seba.“ (úryvok z knihy: „Nezabudnime ... existujú“)

Čo by asi povedal našim „národným“ politikom v Smere a SNS Ľudovít Štúr dnes? Asi to isté. Preto nepripomínajme si tieto slová Ľudovíta Štúra, len raz za 200 rokov, ale každý deň. Opakujme tie slová niektorým nevyzretým politikom a možno raz pochopia, že nie sú v politike len pre seba a svoj biznis, ale hlavne pre národ a jeho rast, a nie jeho okrádanie. Inak bude našim údelom povedané slovami samotného Štúra len – „hlivieť a živoriť“.

P.S. Vlasť, v ktorej profitujú hlavne politickí klamári a zlodeji je vlasťou, len pre politických klamárov a zlodejov, ale nie pre Slovákov, za ktorých bojoval, a aj dnes svojim dielom a svojimi myšlienkami bojuje Štúr.

Skryť Zatvoriť reklamu