Pán prezident, vyjadrite sa a zasiahnite

Písmo: A- | A+

V Prahe, keď ste boli svedkom toho, ako lietajú vajcia na prezidenta Zemana Vaše slová: „Zvíťazila pravda a láska? Možno ten pocit nemáme.

Máme ale stále tieto ideály a máme úžasnou možnosť sa nevzdať; nezmieriť sa stým, čo nám vadí. Nič nie je stratené a nič nie je dané. Sme slobodní.“ sa k danej situácii hodili.

V Česku majú svoje problémy, a my na Slovensku máme svoje problémy. Ja, pán prezident už nechcem byť rukojemníkom špinavých zlodejov, špinavých politikov a špinavých politických káuz. Už 25 rokov vytrvalo čakáme, ale to nestačí. Sloboda predsa nie je o tom, že keď kradli slobodne červení, tak budú aj modrí a tak stále dookola.

Áno, sloboda je nevyhnutná, ale samotná sloboda ešte nič nazaručuje. Sloboda zneužívaná na slobodne okrádanie svojich spoluobčanov cez rôzne špinavé politické kauzy je už pošliapanou a zneuctenou slobodou. Každá sloboda sa dá pán prezident zneužiť. Tým istým nožom si môžem slobodne natrieť chlieb i zabiť človeka. Sloboda nie je preto fetiš. Preto vždy som tvrdil, že Američania urobili chybu, keď postavili len „Sochu slobody“ mali postaviť aj „Sochu zodpovednosti“.

Nielen tam v Prahe, ale aj tu na Slovensku sa treba spýtať: „Zvíťazila pravda a láska?“ Slovensko je plné špinavých politických káuz. Vy ste prezidentom Slovenska. Pán prezident, vyjadrite sa, a zasiahnite.

P.S. Verte mi, že obyčajní občania si želajú, aby mali prezidenta, premiéra, predsedu NR SR i ministrov takých, ktorí by zdobili úrad a nie takých, ktorých by zdobil úrad.

Skryť Zatvoriť reklamu