Porazí táto alternatíva Fica a Smer? Posledná 4. Časť.

Písmo: A- | A+

Priatelia, naše minerálne pramene, historické pamiatky a prírodné krásy Slovenska nás odsudzujú na úspech. Viem, že na postupné uvedenie tejto alternatívy do praxe, je už teraz nutné vytvoriť pracovný tím, ktorý by navrhol konkrétne lokality na novú výstavbu, či rozvoj súčasných kúpeľov a to postupne po celom Slovensku! Na základe týchto nových zámerov sa pripraví projektová dokumentácia na výstavbu  pilotného a štartovacieho projektu nových kúpeľov. Samozrejme, už pred  dokončením  prvého štartovacieho pilotného projektu sa treba zamerať na dobre premyslený marketing najprv hlavne Rakúsku a Nemecku, ktorý by zabezpečoval plnú vyťaženosť novo postavených kúpeľov. Po ekonomickom vyhodnotení tohto štartovacieho pilotného projektu, sa samozrejme automaticky prikročí  k ďalším, a ďalším projektom po celom Slovensku a po ostatných krajoch.

Už spustením tohto prvého štartovacieho a pilotného projektu dostanú ľudia reálnu prácu a to nielen pri výstavbe nových kúpeľov, čo významne môže pomôcť aj nášmu upadajúcemu stavebníctvu, ale hlavne dlhodobo. Zdravotne zamerané služby na seba naviažu aj iné služby a synergický efekt môže byť naozaj prekvapujúco veľký. Keď sa však vo voľbách 2016 nezbavíme politického i ekonomického amaterizmu a analfabetizmu, tak nečakajte zmenu k lepšiemu. Možno budeme mať iné sociálne balíčky, ako „vlaky zadarmo“, teda za 250 000 000 €, ale to bude asi všetko. Slovensko bez svojej silnej ekonomiky zostane len kolóniou na lacnú pracovnú silu, a naši politici, ako prosebníci a lokaji budú možno utekať inde, ale podobne, ako utekali do USA, aby košické oceliarne neskolabovali.

Myslím si, že bez tejto novej alternatívy pre celé Slovensko sa tieto situácie budú žiaľ len opakovať, a mnohí občania Slovenska budú stále odkázaní  na umývanie riadov, čistenie zemiakov a čistenie WC po celom svete. Budú sa zbierať vrchnáky z plastových fliaš, aby sa pomohlo rodine XY, ktoré žiadne sociálne balíčky nedostali z biedy. Relácia, ktorá preslávila Rozborila bude naďalej ukazovať, ako náš štát a politika stále nefunguje lebo vlastne aj o tom táto relácia je. Taká budúcnosť pre nás priatelia, pre naše deti i vnúčatá je naozaj krutá.

Myslíte si, že tí, čo doteraz rozhodovali o Slovensku milovali Slovensko? Keby to Slovensko naozaj milovali, tak si myslíte, že by tu bolo toľko špinavých politických káuz a špinavých politických kšeftov? Láska k vlasti sa predsa prejavuje inak. Kto naozaj miluje Slovensko, kto chce naozaj pomôcť obyčajným občanom, kto chce slúžiť a pomáhať obyčajným občanom, ten predsa nemôže dovoliť týchto občanov okrádať. Kto naozaj miluje Slovensko, kto má rád obyčajných občanov, kto chce slúžiť a pomáhať obyčajným občanom, ten predsa nemôže dovoliť týchto občanov klamať. Naopak, takto sa môže správať len ten, čo nielenže nemiluje, ale priam nenávidí Slovensko a jeho občanov. My občania, i voliči pravice, či ľavice musíme pochopiť, že: Najväčšími nepriateľmi Slovenska, boli, sú, aj vždy budú, najväčší klamári a zlodeji Slovenska! Sú to oni, čo žijú na náš účet! To oni nás nenávidia, to oni nás ničia, a vďaka ním celé naše milované Slovensko upadá.

Dôkazom platnosti týchto slov je realita, v ktorej sú obyčajní občania vo väčšine s politikou nespokojní a takáto politika ich naozaj hnevá. Preto mnohí ani nejdú voliť. Šíri sa medzi nimi existenčná beznádej. Mnohí z nich sú zadlžení a hnaní exekútormi lebo nemajú prácu, ktorá by ich mohla pred exekúciou zachrániť. Nemajú prácu, vďaka ktorej by mohli slušne a dôstojne žiť. Všetci vieme, ako títo nespokojní ľudia nadávajú politikom. Nebudem konkrétny, lebo musel by som byť vulgárny. Špinavé a stále nekončiace politické kauzy a vysoká nezamestnanosť im predsa dávajú za pravdu. Aj vďaka tomu sa musí väčšina topiť v kolobehu nezamestnanosti, nízkych platov, stresu zo straty pracovného miesta. Bez politiky, ktorá bude hlavne o etickej ekonomike sa to však nedá zmeniť. Bez novej ekonomiky tak zostanú novodobými a dlhodobými otrokmi hypotekárnych a exekučných dlhov.

Venovať sa tejto alternatíve treba začať už dnes, kým tu tie automobilky ešte sú, a štát má ekonomické zdroje. Keď však eurofondy dotečú, a tie automobilky zo Slovenska odídu, tak vtedy už bude priatelia naozaj neskoro. Ako to vidím ja, tak dnešná prevažne „montážna ekonomika“ Slovenska, nezaručuje žiadnu budúcnosť Slovensku. Slovensko má určite na viac. Slovensko môže vyrásť, len na veľkých projektoch, ale na to potrebuje aj veľkých a vizionárskych politikov. Priatelia Slovenska, už dnes myslíme na to, že to, čo tu bude za 20 rokov, sa začína už dnes. Prečo? Lebo čo je dnes, začalo tiež pred 20 rokmi.

Už doteraz napísaného je jasné, že najväčšiu časť eurofondov treba okrem diaľnic nasmerovať na rozvoj a výstavbu kúpeľov a to vo všetkých krajov Slovenska! Štát musí začať čo najskôr masívne zainvestovať do tohto nového priemyslu, aby samotná nová ekonomika Slovenska mohla vytvárať nové pracovné miesta. Len tak sa môže Slovensko dostať od závislosti opäť k nezávislosti. Bez využitia tejto alternatívy bude Slovensko ešte závislejšie, lebo bude v milosti a nemilosti zahraničných „kolonizátorov“. Povedzme si krutú ekonomickú pravdu, ktorú by mali vedieť všetci voliči pravice i ľavice. Opakujem, asi žiadny zahraničný investor tu nejde na Slovensku podnikať a investovať preto, že Slovensko miluje. Oni milujú hlavne svoje zisky. Preto je jasné, že keď jeho zisky nebudú adekvátne, tak sa presťahuje inde, kde je lacnejšia pracovná sila, a kde preto zbohatne viac, ako na nás. Tak dnes reálne funguje biznis po celom svete. Tí, čo ekonomike naozaj rozumejú, tak vedia, že cieľ vlastníkov a investorov je na celom svete ten istý - maximalizovanie svojich ziskov.

Viem, na túto moju alternatívu treba mať politickú odvahu, a nie politickú zbabelosť. Viem, že len veľkí politici, sa neboja pustiť do veľkých projektov. Naopak, ti malí a zbabelí politici budú tým cudzím naďalej pomáhať „kolonizovať“ Slovensko, a ešte sa budú chváliť, koľko zahraničných investorov tu pritiahli. Pritom pravda je taká, že nie oni, ale obyčajní občania, ktorí sú ochotní pracovať aj za menej, tu pritiahli tých zahraničných investorov lebo títo občania vďaka slabej politike a ekonomike Slovenska nemali ani na výber. Buď budú svoju pracovnú silu predávať lacno, alebo žiadnu prácu nebudú mať, lebo doterajšia politika i ekonomika na Slovensku je tak slabá, že sama nedokáže potrebný počet pracovných miest pre svojich občanov vytvárať.

Občanom treba povedať túto pravdu, a nie ich klamať. Klamú len zbabelci, a obmedzenci. Pravda je taká, že zahraniční investori lacnú pracovnú silu priam milujú, a preto sú možno aj radi, že existujú štáty, ktoré majú slabú politiku i ekonomiku, ktorá má tej lacnej pracovnej sily potom naozaj nadbytok. Preto aj na základe tohto poznania nie je to vlastne tak, že slabí politici nikdy nepracujú svojou slabou politikou pre svojich občanov, ale svojou slabou politikou pracujú hlavne pre zisky zahraničných investorov, hoci ich živíme z našich daní my? Nedostávajú na vznik nových pracovných miest dotácie z našich slovenských daní hlavne veľké zahraničné firmy? 

Stále sa tu oslavuje hlavne ten „montážny priemysel“, ale ten, čo sleduje technológie a robotizáciu, tak vie, že aj tento „montážny priemysel“ nemá už budúcnosť lebo bude v budúcnosti potrebovať stále menej, a menej pracovných síl, lebo aj neustále stúpajúca robotizácia pracovných úkonov stále viac a viac nahradzuje ľudí. Roboty neštrajkujú, nechcú zvyšovať mzdy, a preto aj v tomto „montážnom priemysle“ bude nakoniec práce len stále ubúdať.

Áno, alternatívou pre Slovensko sú aj IT technológie, i biotechnológie, aj tie treba v slovenskej ekonomike podporovať. Treba si však priznať, že ani tie zatiaľ nedokážu zamestnať toľko ľudí, ako služby. Slovensko pre svojich nezamestnaných občanov potrebuje desaťtisíce nových pracovných miest. Viete, že už len 1 lôžko v zdravotnom turizme môže priamo vytvoriť 1 pracovné miesto, a ďalšie 4 v iných obslužných službách?! Nie je preto najsprávnejšie rozvíjať vlastné nevyužité kapacity a možnosti, ktoré nám ponúka celá naša príroda celého nášho Slovenska?

Máme krajšie a vyššie hory ako Česi, či Poliaci. Maďari ani hory nemajú. Máme svetové minerálne pramene a potenciál na ich rozvoj po celom Slovensku, máme pekné hrady i zámky, a tým všetkým stále trestuhodne mrháme. Tu sú naše rezervy, a tu je stále zakopaná sila a množstvo pracovných miest. Ako je ľahké pred kamerami pri rôznych televíznych charitatívnych programoch darovať euro chudobným, tak je ťažké podporiť alternatívu, ktorá podporí rozvoj všetkých občanov Slovenska.

Ruku na srdce, ktorí z dnešných politikov a politických strán vám ponúkajú lepšiu alternatívu? Majú vôbec pripravené iné veľké projekty, ktoré by pomohli naozaj všetkým krajom a tak celému Slovensku? Keď ich majú, tak nech ich ukážu. Na rozdiel odo mňa predsa berú za rozvoj Slovenska super platy, majú super tímy expertov a kopu asistentov, ja som z toho pri vzniku tejto alternatívy nemal nič. Do volieb 2016 vám ponúkam túto alternatívu, a čo vám do volieb 2016 ponúka Fico a SMER? Nestačili vám doterajšie špinavé politické kauzy? Či si myslíte, že Slovensko zachránia „sociálne balíčky“? Nemecká politička Angela Merkelová to povedala presne, a ja s ňou len súhlasím, že: „Sociálne je to, čo vytvára prácu.“ Preto za sociálnych politikov sa nemôžu považovať politici, ktorí rozdávajú dočasné „sociálne balíčky“ a to hlavne vďaka eurofondom, ale už nedokážu svojou vlastnou politikou vytvárať trvalé pracovné miesta. Kto chce vybudovať sociálny štát bez silnej ekonomiky je buď klamár alebo utopista.

Vážení priatelia, je jedno, či ste ľavičiari alebo pravičiari. Oba tábory musíte uznať, že aj po vláde ľavice, a aj po vláde pravice, je naša 25 ročná politika naozaj krutá. Kradlo sa predsa aj za Mečiara, kradlo sa za Dzurindu, a kradne sa aj za Fica. Výsledkom tejto politiky potom musí byť aj to, že mnohí naši občania boli vyhnaní zo svojej vlasti pre túto zlú politiku a ekonomiku hľadať si novú vlasť mimo tejto vlasti. Je to naozaj veľmi smutné, keď vlastná vlasť, a naša domovina nás nevie uživiť. Nemci, Angličania, Rakúšania, Belgičania, Holanďania, Fíni, Švédi, Američania atď., atď. krútia potom v zahraničí nad nimi hlavou a nechápu prečo my Slováci s vysokoškolským a stredoškolským vzdelaním a ovládajúci jazyky sme ochotní umývať ich špinavé riady, šúpať zemiaky, či čistiť ich WC. Myslím si, že keby zažili túto našu politickú biedu na vlastnej koži, tak by to rýchlo pochopili. Je mi preto úprimne ľúto všetkých občanov Slovenska, ktorí pre slabú politiku a ekonomiku Slovenska, aj teraz musia stať kdesi v cudzine za pásmi rôznych manufaktúr len preto, aby prežili, lebo ich vlastná vlasť ich neuživí, a preto sa mnohí z nich musia stať novodobými otrokmi, a to po celom svete. Nový prípad z Anglicka je naozaj šokujúci.

Myslíte si, že keby sa kradlo a klamalo aj u nich tak, ako u nás, keby tam bolo toľko nedošetrených špinavých politických káuz ako u nás, tak by sa mali tak dobre? Myslíte si, že keby mali aj oni vo svojich krajinách toľko nepriateľov, ako má ich Slovensko, tak by sa mali aj oni dnes tak dobre? Nie sú najväčšími nepriateľmi Slovenska a občanov tí, čo občanov najviac oklamali a okradli? Okradnúť a oklamať nás môže predsa len ten, kto nás nenávidí. Ten, kto nás má predsa rád, tak ten by nás neoklamal a neokradol. Vážení priatelia, toto je tiež jasný výsledok špinavej politiky, slabých politikov a z toho vyplývajúcej slabej ekonomiky.

Vážení priatelia, ponúkol som vám túto svoju alternatívu na posúdenie, tak súďte, rozhodujte a ponúknite aj vy svoje nápady, ako Slovensku pomôcť. Aj vy rozhodnete, či vo voľbách 2016 vyhrá táto alternatíva, alebo vyhrá opäť Smer a Fico. Už tu vládli roky, a čo dokázali? Pri porovnaní týchto 2 alternatív je naozaj Smer a Fico pre Slovensko najlepšou alternatívou? Je to na vás komu, a čomu dáte vo voľbách 2016 svoj hlas. Voľby v roku 2016 budú aj pre túto alternatívu naozaj kľúčové. Keď sa vo voľbách 2016 zúčastní 55 % voličov, tak treba aby o tejto alternatíve vedelo aj 25 % ešte nerozhodnutých voličov, a aj 20 % voličov, ktorí sú už tak otrávení z politikov, že už nechcú ísť vôbec voliť.

Ste to vy voliči pravice, i voliči ľavice, ktorí v týchto voľbách 2016 rozhodnú, či túto alternatívu opäť na ďalšie 4 roky v týchto voľbách pochováte. Už teraz viem, že Fico a Smer vám budú pred voľbami 2016 ponúkať predvolebné sociálne balíčky. Takže máte priatelia na výber. Buď sociálne balíčky, alebo túto alternatívu budovania silnej slovenskej ekonomiky. Priatelia nebojme sa, a poďme do toho! Slovensko je „na kolenách“, preto postavme Slovensko „na vlastné nohy“ na slovenskej, a nie na tej cudzej ekonomike! My, i nami milované Slovensko si to určite zaslúžime.

Chcem pomôcť všetkým občanom, a preto túto alternatívu ponúkam všetkým voličom pravice i ľavice, všetkým politikom, všetkým politickým stranám, i slovenským podnikateľom. Prestaňme medzi sebou súperiť, a začnime medzi sebou spolupracovať. Slovensko na obnovu slovenskej ekonomiky potrebuje všetkých vás. Preto poďme všetci spolupracovať na tejto novej alternatíve pre celé Slovensko. Nastal čas skončiť s politikárčením a „žabomyšími vojnami“ teraz naozaj ide o všetko, a celé naše Slovensko. Moja politická skúsenosť mi hovorí, že ekonomická situácia Slovenska je už dnes príliš vážna a nebezpečná, hoci si to mnohí politici dnes vôbec neuvedomujú, a túto situáciu stále podceňujú. Keď dotečú eurofondy v roku 2020 a odídu automobilky, tak nechcel by som byť v koži politikov, ktorí budú za tento krach zodpovední.

Tejto alternatíve preto verím, a v prípade potreby zo strany štátu, politických strán alebo zo strany podnikateľov, som ochotný na tomto projekte, a tejto alternatíve pre Slovensko ďalej spolupracovať. Prírodný kapitál a potenciál Slovenska so všetkým jeho prírodnými krásami je naozaj veľmi veľký, len my sme malí a hlúpi,  keď ho stále takto zanedbávame.

Ako môžete tejto alternatíve pomôcť konkrétne aj vy? Stačí, že budete túto alternatívu šíriť po internete medzi svojich priateľov ďalej. Čím túto alternatívu bude viac voličov pravice i ľavice podporovať a chcieť, tým skôr sa táto alternatíva aj uskutoční. Čím, bude o tejto alternatíve vedieť menej ľudí, tým sa jej šance na realizáciu zmenšujú. Táto alternatíva sa potom ani nikdy uskutoční a nebude môcť obyčajným občanom pomáhať.

P.S. Priatelia, štvrtou časťou táto alternatíva z internetovej knihy „Lekcie z demokracie“ končí. O tom, či tento jej koniec bude jej začiatkom, to však závisí už len na vašom ohlase. Táto alternatíva, a nie predvolebné sociálne balíčky sú o zodpovednej vláde a zodpovednej politike. Či, nie? Slovensko má také prírodne bohatstvo, že obrazne povedané je ako 4 izbový byt, ale pre slabú politiku, my žijeme stále len v tej 1 izbe a iné vôbec nevyužívame. Poďme to zmeniť, Slovensko má na to byť svetové! Nezabudnite – SKK - Slovensko Krajina Kúpeľov, je najlepšou alternatívou aj do volieb 2016.

Skryť Zatvoriť reklamu