Prečo sa Fico nebojí nových volieb? Časť 3.

Písmo: A- | A+

Prečo sa Fico nebojí nových volieb? Lebo by ich opäť vyhral. Je mi to ľúto, ale pravda je taká, že ulica nedokáže pri dnešnom zákone o voľbách vyhrať nad Ficom vo voľbách. Fica by mohli poraziť len nové volebné podmienky a nie tie, ktoré som už uviedol v časti „Ako sa dá slovenská politika očistiť? Časť 1. a 2.“ Len nové volebné podmienky by už boli o nových víziách, a nie o miliónoch vyhodených eurách v predvolebných kampaniach.

To, že ten bude zvolený, koho najviac vidno si môžete otestovať aj tu na tomto blogu. Viete, ktoré blogy sú tu najčítanejšie? Tie, ktoré sa dostanú aj na titulnú stranu. Aj tento blog by mal celkom inú čítanosť, keby na titulnej strane bol, a celkom inú čítanosť bude mať, keď na tej titulnej strane nebude. Teda aj toto jasne dokazuje, ako to všetko nielen tu, ale aj vo volebných kampaniach funguje. Preto, koho vo volebnej kampani nevidno, ten pre voličov neexistuje, a môže byť aj 100 x lepší politik ako Fico.

Snažím sa, aby moje blogy neboli len o kritike, ale aby prinášali aj reálne riešenia lebo len kritizovať a neprinášať aj možné riešenia, neposunú našu politiku dopredu. Preto ponúkam toto ekonomické, ekologické a etické riešenie, ako z „eurokratických“ volieb urobiť voľby demokratické.

Máme verejnoprávne média? Máme! Platíme si ich ako službu? Platíme! Tak nech nám slúžia aj na predvolebné kampane. Je problém, každej kandidujúcej politickej strane vo verejnoprávnych médiách vytvoriť rovnaký priestor? Nie je to problém. Preto tam, na jednom rovnakom mieste cez verejnoprávnu televíziu a cez verejnoprávne rádio nech všetky politické strany súťažia o voliča. Nech si tu na jednom mieste predstavia svojich kandidátov, programy aj vízie.

Len tak konečne nastane stav, že kto z občanov chce byť informovaný, tak bude informovaný. Len tak konečne nastane stav, že v súboji o voliča si budú všetci kandidujúci rovní. Štátna televízia, štátne rádio, jedna štátom vytlačená brožúrka a jedna webová stránka s volebným programom politických strán stačí na kvalitnú informovanosť všetkých občanov. Za obsah zverejnených informácií bude samozrejme zodpovedná politická strana. Ostatné formy propagácie potom treba už len zákonom zakázať a prísne pokutovať.

Občan tak konečne miesto „kočovného predvolebného cirkusu“ získa na jednom mieste seriózny prehľad, kto mu čo ponúka. Len v tomto porovnaní sa jasne ukáže, kto ponúka stále dookola tie isté politické frázy alebo nové politické nápady, čo treba urobiť, aby sa nám všetkým na Slovensku žilo konečne lepšie. Až v takto zorganizovanej súťaži o voliča obrazne zabojuje 11 členný futbalový tím proti 11 člennému futbalovému tímu, a 100 kg boxer sa stretne v súťaži so 100 kg boxerom. Až tento zápas bude rovný a spravodlivý a až potom Fico už tak nebude valcovať voľby. Myslím si, že na Slovensku je veľa lepších politikov, ako je Fico, len Fico nesmie mať obrazné povedané vo volebných kampaniach „volebný tank“ a oni len „volebný nôž“, lebo v takom nespravodlivom volebnom súboji sa nedá nad Ficom vyhrať.

Áno priatelia Slovenska, stačí naozaj tak málo, a to novelizovať zákon o volebných kampaniach, a iné kampane pred voľbami treba jednoducho zakázať. Až po tomto systematickom kroku môžeme očakávať: Po.1. Počet špinavých politických káuz začne radikálne klesať lebo už nebude treba naháňať toľko peňazí aj na volebné kampane. Po.2. Do politiky sa dostane viac čistých politikov a čistých strán nezávislých aj na rôznych gorilách. Po.3. Mnohí politici už tak prestanú byť nevoľníci a otroci svojich volebných sponzorov. Po.4. Mnohé strany už budú môcť slúžiť obyčajným občanom a nielen svojim sponzorom. Po.5. Už nebudeme počuť nikdy nedošetrene kauzy o špinavom financovaní politických strán. Po. 6. Politika by už bola konečne o tom, čo Slovensko potrebuje, teda bola by o budovaní silnej ekonomiky a nie ako teraz hlavne politikou o špinavých politických kauzách.

Nie som naivný, a viem, že tento môj politický návrh aj keď je vysoko ekonomický, etický i ekologický sa na našom Slovensku len ťažko presadí. Viem, že tí, čo doteraz svojich spoluobčanov klamali a opíjali ich vo svojich volebných kampaniach, budú proti mne a týmto mojim radikálnym návrhom. Viem aj prečo. Lebo práve im tento nečestný súboj, keď oni bojujú „volebnými tankmi“, a ti noví len s „volebnými nožmi“ veľmi vyhovuje. Keby však každý mohol bojovať len na jednom mieste a s rovnakými zbraňami, tak cez takéto čisté a spravodlivé volebné kampane, by sa špinaví politici do politiky už tak ľahko nedostali. 

Občania Slovenska si zaslúžia, aby za svoje dane boli vo volebných kampaniach dobre informovaní, a nie dobre dezinformovaní a manipulovaní, a preto je potrebné radikálne zmeniť práve volebné kampane. Len zmenené volebné kampane zmenia víťazov volieb, a víťazi volieb zmenia Slovensko. Verte mi priatelia, že Slovensko má na viac!

Teraz si predstavte Slovensko bez dnešných špinavých ekonomických a politických káuz. Predstavte si, že politika by už bola hlavne o ekonomike a etike. Predstavte si, že by tu bolo konečne dosť a dobre platenej práce a prestala by existovať „už 25 ročná politika uťahovania si opaskov“. Predstavte si, že by dobre fungovalo zdravotníctvo, že by dobre fungovalo súdnictvo, že by dobre fungovalo školstvo, atď., atď.. Áno, to všetko je možné, ale nie so špinavými a zlodejskými politikmi. Špinaví politici totiž nemajú žiadne vízie a nápady, ako pomôcť Slovensku, oni majú len nápady, ako pomôcť hlavne sebe.

Predstavte si, že chorí politici by nás už sústavne nehnevali a neotravovali svojou chorou politikou, svojimi chorými politickými kauzami a Slovensko by sa mohlo hlavne venovať rozvoji ekonomiky. Hovoríte, že to nie je reálne a možné? Hovoríte, že politika je špinavá a vždy bude politika špinavá? Máte pravdu. Politika bude vždy špinavá, kým ju čistí ľudia neočistia. Špina sa špinou nedá očistiť, a ako veterinár vám hovorím, že ani krýs sa nezabavíte tým, že ich budete stále prikrmovať a kŕmiť, vtedy sa budú len rozmnožovať. Myslím si, že Slovensko mohlo byť za tých stratených 25 rokov naozaj v zamestnanosti, výške dôchodkov, celkovej životnej úrovne i v ekonomike a etike omnoho ďalej. O tom som už písal v článku: „Politika a ekonomika Made in Germany a Made in Slovakia.“ Politika však bude priatelia vždy špinavá, kým sa nezmenia nečestné volebné pravidlá.

P.S. Takže už viete prečo sa Fico volieb nebojí. Z „volebného tanku“ sa mu ľahko valcuje celé Slovensko a potom aj celý parlament. Drzosť nie je o volebných politických kampaniach napísať pravdu. Drzosť je o nich klamať, a považovať ich za demokratické, aj keď sú asi len o eurách a preto môžu byť len „eurokratické“.

Skryť Zatvoriť reklamu