Pripravte si peňaženky, na túto hlúposť doplatíme zas všetci

Písmo: A- | A+

Bratislava bude možno najšpinavšie mesto Slovenska, ale ostatné mestá a obce môžu byť na tom rovnako.

Prečo? Od 1.1.2016 nadobúda platnosť nový zákon o odpadoch, ktorý prikazuje mestám a obciam stanoviť, a potom vyberať poplatok za drobný stavebný odpad. Čo to v praxi pre obyčajného občana, ale aj voliča i nevoliča Smeru znamená?

Nielen občania, ale aj voliči Smeru sa môžu teraz chytať za hlavu, čo im to tí ich červení poslanci nakoniec schválili. Od 1.1.2016, keď prídete so svojim drobným stavebným odpadom, ktorý vám vznikne pri prerábke bytu alebo domu na zberný dvor, tak za uloženie tohto drobného stavebného odpadu už budete po novom platiť nový poplatok.

Doteraz to bolo zadarmo, a to preto, aby občania nerobili zbytočne po mestách a obciach tzv. „čierne skládky“. Je predsa jasné a logické, že keď občania môžu drobný stavebný odpad, ktorý im vznikne pri stavebných úpravách niekde legálne a zadarmo odviezť, tak to urobia skôr, ako keď budú musieť za tento drobný stavebný odpad platiť mestu a obci ďalšie peniaze.

Pri stavebných úpravách bytov a domov občanom vznikajú veľké náklady, a preto mnohí občania pri týchto rekonštrukciách naozaj počítajú každé euro, takže tento nový poplatok je naozaj v rozpore s dobrým gazdovským rozumom. Keď si predstavím, koľko odborníkov hlavne zo Smeru pracovalo na tomto nie „zelenom“, ale „čiernom“ zákone, ktorý „rozmnoží“ „čierne skládky“ po celom Slovensku, tak sa naozaj treba spýtať, kde je ich odbornosť? Predsa každý občan už za likvidáciu odpadu mestu a obci platí, tak prečo má platiť ešte raz, a za jednu vec 2 x ? Takže pozor, Smer nedáva len „sociálne omrvinky“, ale má aj „antisociálne balíčky“, a toto je jeden z nich.

Absurdné je pritom aj to, že už teraz majú mestá a obce po celom Slovensku veľké problémy s „čiernymi skládkami“, ktoré nielen znečisťujú našu prírodu, ohrozujú naše zdravie, ale pôsobia aj veľmi neesteticky. O tom, že mestá a obce musia vynakladať na likvidáciu týchto „čiernych skládok“ aj veľké financie, ani netreba hovoriť, a to všetko zaplatíme zas len my z našich daní, ktoré sa mohli určite lepšie využiť.

Preto, keď nedávno bola vyhlásená kampaň „Vyčistíme Slovensko“, tak týmto príkazom v zákone bola vyhlásená kampaň „Za špinavé Slovensko“. Je predsa veľmi pravdepodobné, že „čiernych skládok“ aj vďaka tejto legislatívnej absurdnosti bude po celom Slovensku len pribúdať. Takže poslanci i voliči Smeru „ďakujeme“, my svoje Slovensko milujeme, a preto také špinavé Slovensko nechceme.

P.S. A. Moravia napísal, že „Človek je taký, aké sú jeho skutky.“ Ja len dodávam, že aj toto zlé, neekologické, a nelogické riešenie Smeru jasne ukazuje, aký je Smer./SaS/126/Bindas/

Skryť Zatvoriť reklamu