Robo, už mám tvojich útokov naozaj dosť!

Písmo: A- | A+

Robo, nielen tvoja, ale aj moja trpezlivosť má tiež medze. Opäť si niekomu nadával do „zlepencov“. Kedy už konečne pochopíš, že aj „zlepenec“ je o demokracii? Ako „politický ujo“ by si mal vedieť, čo kedysi o demokracii povedal T. G. Masaryk. Ten povedal, že demokracia je o diskusii. Prečo to pán prezident povedal? Lebo vedel, že len v rôznorodej diskusii sa dajú demokraticky vyjasniť rôzne politické stanoviská. Len rôznorodá diskusia môže priniesť rôzne, a nové riešenia politických problémov. Len rôznorodá diskusia môže priniesť rôznorodé politické nápady, vízie, stratégie, aby sa aj Slovensko už konečne pohlo dopredu z tohto politického marazmu a bahna. Áno, toto všetko ti Robo ponúka ten tvoj zatracovaný a znevažovaný „zlepenec“.

Robo pochop, že aj tento demokratický „zlepenec“ má svojich voličov, a tak nadávaš Robo aj na týchto voličov. Pritom tento „zlepenec“ si len dovoľuje predkladať iné názory na demokraciu, politiku a ekonomiku, a to nie je pre demokraciu zlé, lebo o tom tá demokracia vlastne je! Robo, tento demokratický „zlepenec“, to sú len iné politické strany, ktoré chcú o tej demokracii, politike a ekonomike diskutovať. Pochop Robo, že aj voliči z tohto „zlepenca“ platia dane, z ktorých aj ty Robo žiješ, či nie? Myslím si preto Robo, že kto nechce, a nedokáže diskutovať so „zlepencom“, tak ten nechce ani demokraciu, lebo pravá demokracia je naozaj aj o diskusii. Pravá demokracia Robo nikdy nebola, a nikdy ani nebude o monopole jednej strany, a o valcovaní jednej strany.

Demokratický „zlepenec“ ber Robo, ako zmes rôznych názorov a rôznych alternatív na politiku štátu. Áno, „zlepenec“ môže priniesť viac rôznych alternatív v politike, a preto je jasné, že pri „zlepenci“ sa potom aj viac diskutuje, a preto to aj trvá niekedy dlhšie. Keď však Robo nemáš na túto politickú demokraciu nervy, tak z politiky odíď. Demokracia nie je Robo len o tom, čo si myslíš ty! Múdre je diskutovať, lebo múdre je tiež: „3 x merať, a raz rezať“, teda 3 x viac o politike a politických problémoch diskutovať, ako potom robiť aj také chyby v politike, aké ich robíš aj ty.

Robo, cez víkend si opakovane tvrdil, že opozícia je nenávistná. Ja si však myslím, že občanov Slovenska nenávidí ten, kto tých občanov a celé Slovensko v špinavých politických kauzách klame a okráda. Slovensko nemá väčších nepriateľov, ako tých najväčších zlodejov a klamárov. O čom sú predsa tie terajšie špinavé politické kauzy, ak nie o klamaní a okrádaní ľudí v tejto krajine?! Preto si Robo myslím, že keby tu po voľbách 2016 vládol „zlepenec“, tak by to nebola pre Slovensko žiadna katastrofa, lebo žiadna demokratická diskusia nemôže byť pre Slovensko katastrofou! Naopak pre Slovensko je katastrofou diktatúra jednej strany, ktorá tie rozkrádačky vôbec nezvláda.

Myslím si Robo, že demokratickým „zlepencom“, v ktorom každý každého stráži, sa dá toho menej rozkradnúť. Netreba preto strašiť ľudí „zlepencom“. Kým bude „zlepenec“ o diskusii a demokracii, tak ja sa žiadneho „zlepenca“ na rozdiel od teba Robo vôbec nebojím. Bojím sa ale ďalších špinavých politických káuz, a preto som radšej za vládu „zlepenca“, kde každá hoci aj ministranička, bude napríklad zodpovedná za jedno ministerstvo. Preto si prajem, aby v roku 2016 vyhral voľby „zlepenec“, a nie megastrana za vlády ktorej sú megaškandály už normou.

Robo, tvrdíš, že len jedna silná strana je schopná priniesť Slovensku stabilitu a prosperitu. Stabilné špinavé politické kauzy. Stabilná nedôvera občanov k súdom. Stabilne nefungujúce zdravotníctvo. Stabilne nefungujúce školstvo. Stabilné politické prešľapy. Stabilné rozkrádačky. Toto je tá stabilita?! Myslím si, že takúto stabilitu už nechcú ani tvoji voliči. Myslím si, že keby aj oni pochopili čo sa tu deje, tak by ťa už nikdy nezvolili.

Robo, kto pochopil o čom, tá demokracia vlastne je, tak ten vie, že pravá demokracia nie je o víťazoch a porazených. Pravá demokracia je o tom, že víťazom v pravej demokracii musia byť vždy všetci občania, a teda nielen voliči ľavice, ale aj voliči pravice! Demokracia je aj v preklade ľudovláda, teda vláda všetkého ľudu a nielen vláda ľavice!

Robo, keď ťa ani doterajšie moje argumenty stále nepresvedčili, tak možno ťa presvedčí aspoň fyzika. Robo, aj biele svetlo sa skladá z rôznych farieb. Aj biele svetlo je tak obrazne povedané „zlepencom“, a aj preto je náš život potom tak krásny, a tak pestrý, a nie nudne jednofarebný. Predstav si Robo, že by sme svoje životy žili len pri červenom svetle. Sám musíš Robo uznať, že by to bola nuda, a boli by sme veľmi ochudobnení, keby sme žili len takýto červený život.

P.S. Radšej si teraz Robo s Tiborom zaskanduj: „Nech žije „zlepenec“, nech žije diskusia, nech žije demokracia!“ 

Skryť Zatvoriť reklamu