Páni Kaliňák, Čaplovič, Galis - skvelá práca !!!

Slovenský futbalový zväz vyhodnotil pre toto víkendové 14. kolo Corgoň ligy za najrizikovejší dnešný zápas FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava. Duel v Dunajskej Strede mal byť o to pikantnejší, že sa vraj naň chystali stovky maďarských fanúšikov svojho futbalového mužstva Ferencváros Budapešť. Pred zápasom sa objavili aj informácie, že na zápas do Dunajskej Stredy by mala dôjsť aj skupina maďarských šovinistov - skupina „1899.hu“, ktorá neuznáva výsledky Trianonu a hlási sa k Veľkému Uhorsku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)
Obrázok blogu

Takže Ministerstvo vnútra spolu so Slovenským futbalovým zväzom pripravilo množstvo bezpečnostných opatrení, okrem iných povolalo do Dunajskej Stredy v súvislosti s dnešným zápasom viac ako 1000 policajtov, prakticky z celého západu a stredu Slovenska. Ako sa priamo k zápasu vyjadrila trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, priamo na štadióne bolo 940 policajtov !

Usporiadateľ dostal za úlohu realizovať množstvo opatrení, okrem iných citujem SFZ „Z areálu štadióna by mali odstrániť všetky rizikové predmety ako kamene, zostatky stavebných materiálov, laty či kovové žrde. SFZ odporúča uzavrieť štadión počas celého stretnutia, neumožniť vstup ani odchod - okrem výnimočných prípadov zo zdravotných dôvodov. Ešte pred úvodným výkopom by sa mala uskutočniť kontrola pripravenosti a realizácie bezpečnostných opatrení za účasti zástupcov oboch klubov, policajného zboru a delegáta stretnutia.“

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Asi „najlepšie opatrenie“, čo sa týka priliatiu oleja do ohňa a rozdúchania vášní medzi fanúšikmi, bolo dnešné vyhlásenie E.Adamovej, hovorkyne podpredsedu vlády Dušana Čaploviča: „Pretrvávajúce ochladenie slovensko – maďarských vzťahov na najvyššej úrovni, ale hlavne veľmi neštandartné správanie sa niektorých predstaviteľov SMK môže byť v súčasnosti zneužité rôznymi extrémistickými skupinami na cielené rozdúchavanie vášní a napätie medzi obyvateľmi oboch krajín. Jednou z možností na vyhrotenie situácie je aj zneužitie športových podujatí.“

Toto pán múdry podpredseda ešte múdrejšej slovenskej vlády povedal pred dnešným zápasom a vyštartoval do Dunajskej Stredy na futbal krotiť  národnostné vášne.Takže na futbale bol podpredseda vlády a tisíc policajtov. Agentúry uvádzajú 6100 divákov, neuvádzajú či je do tohto počtu zahrnutý aj pán podpredseda a všetci policajti. Vieme však, že z Bratislavy dorazilo asi tisíc Slovanistov, ktorých sprevádzal ozbrojený kordón policajtov.

Skryť Vypnúť reklamu

No a výsledok: Ten športový je 0:4 v prospech Slovana.

Ďalšie výsledky ?

Vlastný zápas sprevádzali v kuse výtržnosti fanúšikov, ktorí si nedali pokoj ani pred jeho začiatkom. Niekoľkokrát prerušený zápas, hádzanie kameňov na hraciu plochu aj medzi divákmi (ťažko povedať, odkiaľ sa tam vzali, keď SFZ dal jasné pokyny), tridsiatka zranených, z toho niekoľkí vážne, jedného fanúšika prevážal do nemocnice vrtuľník. Množstvo divákov vyvedených, mnohí skončili výsluchom na polícii.

Teda futbal s veľkým F. Teda FUJ.

 No, záverom by som mal zopár otázok, verím, že si ich tí, čo sa ich týkajú, dozvedia, a aspoň sa nad nimi zamyslia:

Skryť Vypnúť reklamu

1. Pán Čaplovič, ste spokojný s tým, čo ste pred zápasom povedal cez svoju hovorkyňu do médií? Nemyslíte si, že bolo hlúpe zaťahovať otázky slovensko – maďarských vzťahov na najvyššej úrovni do tohto futbalu Corgoň ligy ? Alebo snáď už považujete zápasy Dunajskej Stredy so Slovanom za medzištátne ? No to ale z Vás musí mať Csáky, Duray & spol. ozaj radosť !!!

Osobne by som vám aspoň polovicu dnešných škodových udalostí na tomto zápase zosobnil.

2. Pán Kaliňák, ste spokojný s výkonom tisícky policajtov na tomto zápase ? Zvládli podľa vás tých 6100 divákov presne tak, ako ste si to ako minister vnútra predstavoval ?  Nemyslíte, že beriete ministerský plat zadarmo, a čím ďalej tým viac škodíte Slovensku ? Ešte viac, ako tých pár idiotov, čo sa pred zápasom opili a zabudli, že prišli na futbal ? Veď tí policajti tam boli jeden na šesť divákov. Keď si neviete poradiť s pár debilmi na futbale, ako si viete poradiť s vrahmi, zlodejmi, násilníkmi, podvodníkmi ? Asi nijako ....

Skryť Vypnúť reklamu

Nemyslíte, že už tej neschopnosti zo strany polície bolo dosť na to, že už ste mal dávno pán minister odstúpiť ?

3. Pán Galis, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport, vy ste tiež spokojný, ako vykonávate túto funkciu ? Čo ste za tie dva roky vo svojej funkcii pre šport na Slovensku vykonal ?  Ono brať peniaze ako poslanec NR, bratislavskej VUC, zastávať funkciu splnomocnenca vlády a ešte byť funkcionárom v strane ani iné výsledky priniesť nemôže. Dá sa konštatovať, že výsledky vašej práce pre šport sú vlastne veľké nič, ako splnomocnenec pre šport tejto vlády ste dokonca veľké mínus.

Budem citovať vaše slová, ktoré ste povedal v rámci ustanovenia za vládneho splnomocnenca:

„Bude treba určiť nejaké priority, ktoré budú. Podľa môjho názoru priorita bude postaviť národný štadión futbalový a hneď potom aj hokejový, pretože majstrovstvá sveta už sa budú musieť v hokeji hrať na novom štadióne....Takže je to už len na ľuďoch, na vláde, aby to odsúhlasili, odklepli, aby sa začalo robiť, aby sa už menej o tom rozprávalo, ale viacej pracovalo. Ale myslím, že títo diváci, ktorí chodia dneska na športoviská, si zaslúžia ďaleko kultúrnejšie prostredie.... Nie kvôli tomu, že majú hráčov iných, ale kvôli tomu prostrediu, ktoré je skutočne kultúrne a ľudia sa tam dobre cítia. Vytvorili si svoj obľúbený štadión, kde sa radi vracajú každý týždeň.“  

To sú vaše slová, pán Galis spred dvoch rokov. Ako som skonštatoval, neurobil ste a nerobíte nič. A mimochodom – nedajbože, aby sa tí debili z dnešného futbalu vracali na štadión každý týždeň !?

4. No a na záver ešte otázočka: Kedže Corgoň liga, tak generálny sponzor ligy je asi Corgoň. „Všetci za jedného, Corgoň pre všetkých“. Pritom sa otvára fľaša a nalieva pivo. Tak to znie v oficiálnej reklame spoločnosti Heineken Slovensko a.s.

Ja mám otázku – ako ide futbal a pivo dokopy ? Veď to je oficiálne alkoholický nápoj, vidíme všetci, ako pivo múti oči a zahmlieva rozum. Je to ozaj v poriadku, ak sa na Slovensku hrá najvyššia futbalová liga pod pivovou značkou ? Ak Corgoň, teda Heineken dáva veľké peniaze do futbalu cez reklamu, určite to nie sú iba hotové peniaze. Určite to sú aj produkty,  v tomto prípade pivo. Je tu ozaj všetko v poriadku ?Asi nie, veď stačilo vidieť, či si prečítať o dnešnom futbalovom zápase.

Pod hlavičkou Heinekenu, za prítomnosti tisícky policajtov a dokonca aj podpredsedu vlády !

Pavel Titl

Pavel Titl

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dopravný inžinier, projektant - špecialista pre dopravné stavby, dopravné inžinierstvo.Už vyše 50 rokov žijem v Košiciach, tu mám rodinu, prácu, priateľov. _________________________________Počítadlo návštev**Ďakujem Vám za záujem o tento blog.* Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu