
Rozhodol dnes o tom parlament v novele Zákonníka práce na návrh troch koaličných poslancov. Zákaz maloobchodného predaja s výnimkou niektorých prevádzok má vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí pre pracovné povinnosti nemôžu byť cez sviatky so svojimi blízkymi.
No, v prvom momente som sa zľakol, lebo som sa obával, či poslanci neodhlasovali v dotknutých sviatočných dňoch zákaz používať teplú vodu, alebo plyn, veď aj za týmito médiami sa skrýva ľudská práca, a jej tvorcovia by radi trávili sviatky v kruhu najbližších. Našťastie tomu tak nie je, teplá voda (snáď) potečie, verím, že v ďalšej novele Zákonníka práce nepríde aj na tieto pracovné zaradenia. Alebo snáď hej ? Ale ak už budete vážené panie poslankyne a páni poslanci v budúcnosti modifikovať tento zákon, čo tak zakázať vo sviatočné dni činnosť polície – štátnej, mestskej, vojenskej, železničnej, pozrieť sa na prácu lekárov a zdravotníckeho personálu v nemocniciach – najlepšie zakázať, potom sa naskytá možnosť zrušiť mestskú hromadnú dopravu, vlaky, zavrieť letiská. A čo tak kostoly – myslím že tiež zavrieť, modliť sa budeme v piatok alebo v pondelok. A aby som nezabudol, a to s radosťou – jednoznačne na Vianoce, Veľkú noc, Nový rok a možno aj na Silvestra zrušiť úplne rozhlasové a televízne vysielanie – najmä to verejnoprávne. A pre úplnú dokonalosť zakázať vyrábať elektrický prúd.
No a potom už len drobná novela Zákonníka práce – zákaz činnosti (o práci sa tu nedá hovoriť) poslancov Národnej rady Slovenskej republiky – ale tu by som to modifikoval na nonstop zákaz po celé volebné obdobie, samozrejme 24 hodín denne, aj v dňoch pracovného pokoja.
A bude pokoj. A budeme všetci šťastní .