
Vonku prší, takže okrem teplého oblečenia pre bábätko nabalíte aj deku, fóliu cez kočiar, nejaký ten čajík, výletnú baby-sadu (plienky, vlhké utierky, náhradné oblečenie) a vyrážate do najbližšieho zdravotníckeho strediska za svojou pediatričkou.
Po príchode do zdravotníckeho zariadenia zaparkujete kočík pri vstupe pod ceduľu VSTUP KOČIAROM A BiCYKLOM ZAKÁZANÝ, všetko čo máte v kočíku vrátane bábätka si naložíte na plecia a ovešaná-ý vrátane dieťaťa v náručí odchádzate 20 metrov k detskej ordinácii. Samozrejme kočiar ostáva osamotený pod ceduľou so zákazom, vedľa ktorej sa ešte vyníma tabuľa číslo dva s textom ZA PONECHANÉ VECI NERUČÍME.
Ak ste sa po cca polhodine vrátili k miestu, kde ste zanechali kočiar v hodnote vyše 15 tisíc korún, a v tom lepšom prípade ste ho tam ešte našli, máte istotu, že okolo neho prešlo minimálne 100 návštevníkov zdravotníckeho zariadenia – temer všetko chorí kýchajúci a smrkajúci bacilonosiči. Na prilepšenie to zdravotné zariadenie je v spádovej oblasti známeho Luníka IX, ktorého obyvatelia veľmi radi navštevujú tento objekt, a pritom ani nemusia byť chorí. Prečo asi, to si čitateľ ľahko domyslí sám.
No a keď už vieme že toto zdravotnícke zariadenie je blízko známeho košického rómskeho sídliska, môžeme prezradiť , že sa jedná o Polikliniku KVP, pre mimokošických – na Sídlisku Košického vládneho programu. A že ten nezmysel ohľadom zákazu vstupu kočiarikov na Polikliniku vymyslel správca objektu – mestská firma Správa majetku mesta Košice s.r.o. , patriaca pod magistrát.
Rád by som vedel, či ten, čo to vymyslel, tu bol niekedy s malým dieťaťom v kočíku na lekárskom vyšetrení, a ako sa mu darilo. A ešte radšej by som bol, keby povedal, načo je to dobré, a komu to vyhovuje. Len nechcem počuť že upratovačkám...
Určite najlepšie zo všetkého by však bolo ten nezmysel zrušiť. Čo na to kompetentní ?