Krátke pojednanie o referende o "ochrane" rodiny

Tento krátky príspevok je akýmsi pokusom o ucelený súhrn myšlienok a názorov na túto problematiku, ktorá nedá tým „lepším“, ktorých majú tam hore o čosi radšej, tak veľmi spávať. Zvaliť problémy na iného je tým najľahším riešením, bohužiaľ aj veľmi krátkozrakým. V tomto prípade taktiež nebezpečným. V podaní Aliancie za rodinu si trúfam povedať ide o jednoduchú manipuláciu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

______________________________________________________________________________________

Prečo sa nezúčastním referenda o rodine alebo prečo nemôžem podporiť Alianciu za rodinu.

Možno preto lebo nie som kresťan, nechodím do kostola, nemodlím sa, napriek tomu mám svojho duchovna dostatok, dodržujem zákony a vážim si demokraciu, aj keď sa u nás po nej stále šliape.

Snažím sa byť férový k druhým, i keď ako každý, mám aj ja svoje nedostatky. Nemyslím si však, že by ma boh, v akejkoľvek podobe a forme, mal menej rád.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento krátky príspevok je akýmsi pokusom o ucelený súhrn myšlienok a názorov na túto problematiku, ktorá nedá tým „lepším“, ktorých majú tam hore o čosi radšej, tak veľmi spávať.

Ak má referendum niečo spoločné s rodinou a jej ochranou, tak je to maximálne názov.

Aliancia za rodinu
Aliancia za rodinu (zdroj: TASR)

Aliancia za rodinu hľadá príčinu problémov rodiny na Slovensku či dokonca rodiny ako takej, na nesprávnom mieste, ba čo je horšie, ona ju ani nehľadá. Nemusí, pretože ju už dávno našla, rovnako ako aj riešenie.

Zvaliť problémy na iného je tým najľahším riešením, bohužiaľ aj veľmi krátkozrakým. V tomto prípade taktiež nebezpečným. V podaní Aliancie za rodinu si trúfam povedať ide o jednoduchú manipuláciu.

SkryťVypnúť reklamu

V celkovej komunikácií Aliancie je možno badať viaceré manipulačné postupy ako napríklad využívanie strachu, či prezentovanie akýchsi pofidérnych výskumov či v literatúre uvádzanú metódu obetného baránka. V tomto prípade ukážkový príklad toho ako sa komplexný problém situácie rodín na Slovensku dá bravúrne a s prehľadom „vyriešiť“. 

Okrem iného je možno badať snahu potvrdiť akýsi pomyselný obraz katolíckeho Slovenska, nasledujúceho Pána tak príkladne, že nebyť prítomnosti homosexuálov, dosiahlo by mravnú dokonalosť

Aliancia sa zaoberá problémom homosexuality a rieši ju akoby sa jednalo o fenomén poslednej dekády, ktorý ohrozuje existenciu celej ľudskej rasy, pritom ide o jav, ktorý sa v prírode bežne vyskytuje, rovnako ako sa vyskytoval aj v našej histórií.

SkryťVypnúť reklamu

Dnešné problémy mladých, tradičných ako aj netradičných rodín majú úplne iný pôvod. Nedostatočné príjmy, násilie v rodine, alkohol či iné negatívne javy majú homosexuáli na svedomí len veľmi ťažko.

Označiť za problém „doby“ dúhový pride, ktorý je záležitosťou skôr výstrednej časti gay komunity, prinajmenšom úsmevné. Iste, každý má na túto udalosť iný názor, avšak osobný názor a preferencie by nemali byť dôvodom na zákaz AKÉHOKOĽVEK prejavu názoru či presvedčenia. Je úlohou kompetentných zložiek dohliadnuť na potenciálne porušenia zákona - Ohrozovanie mravnej výchovy mládeže a pod.

Na riešení väčšiny problémov je potreba dlhodobo pracovať. Vložením lístka do urny sa nič nekončí, práve naopak. 

SkryťVypnúť reklamu

Podporovatelia Aliancie argumentujú právom občanov rozhodnúť. S tým sa dá jedine súhlasiť. Referendum je skutočne právom nás občanov rozhodnúť o závažných otázkach týkajúcich sa života spoločnosti. Spolu s právami však súvisia aj povinnosti a demokracia nie sú len práva a výhody, ale predovšetkým zodpovednosť za vlastné rozhodnutia.

Na tento fakt máme ako národ tendenciu zabúdať . Niet sa však čomu čudovať, kosák s kladivom nás privalil na dlhú dobu a mnohé veci sa stále učíme.

Tomáš Áč

Tomáš Áč

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

I fantasize about a massive pristine convenience. Brilliant gold taps, virginal white marble, a seat carved from ebony, a cistern full of Chanel no.5, and a flunky handing me pieces of raw silk toilet roll. But under the circumstances I'll settle for anywhere. Mark "Rent-boy" Renton Zoznam autorových rubrík:  MédiáSlovenskoSúkromnéNezaradenéHudba

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
SkryťZatvoriť reklamu