Kocka je základným zobrazovacím prostriedkom pre vyjadrenie priestoru.To relatívne prázdno má svoju formu a tá mu dáva „objem“- význam. Spojenie objektu (formy) kocky a predmetu (nástroja) zrkadla získava nový rozmer, ktorý je viditeľný pri nastavení zrkadiel „in vivo“

4-rozmerná kocka priestorovo
V prírode sú oveľa častejšie zastúpené iné dva priestorové objekty – guľa a amorfnosť, ale práve kocka (aj keď aj tá existuje v kryštalickej mriežke ako prírodný reťazec molekúl) je najviac paralelou ľudského zmýšľania o priestore, tak ako „Cogito ergo sum“ o sebe.

Zrkadlo ako ľudský výtvor má úžasné vlastnosti bytia a zároveň nebytia (Toť otázka :), ako aj zosilňovač určitých energií a izolant určitých energií. Jeho existencia má ale iba jednu základnú vlastnosť – odrážať skutočnosť.
15-rozmerná kocka plošne
Táto inštalácia (myslené aj s hudbou, fotkami, nákresmi a textami ako celok) má charakterizovať toto spojenie priestoru a našej existencie (sebauvedomovania) a preukázať, že priestor (človek) v sebe skrýva vesmír (dušu, neohraničenosť). To čo je na povrchu je už zanedbateľné, oproti tomu, čo sa skrýva/ neukazuje vo vnútri. Naše vnímanie, myslenie, duša sú neobmedzené a to čo ich obmedzuje je priestor , čas a spoločnosť. Priestor je čoraz menším merítkom, úž len vďaka Skypu. Spoločnosť je merítkom len do miery, akej my pripustíme. Čas je otázny, lebo naše starnutie sa ťažko odvracia, nedajbože vyvracia, ale nie je nevyvrátiteľný, lebo je LEN relatívny.

Filozofický rozmer
Zrkadlová kocka má za cieľ rozšíriť obzory, nediktovať nijaké závery, ale ukázať rozmer, ktorý mnohí z nás si nevedia ani predstaviť (viď. priložené fotky a odkaz)
Má poukázať na neobmedzenosť nášho priestoru práve z pohľadu duchovného (nepreukazuje možnosť pre rozvoj realitných kancelárií, ale ani virtuálny priestor jednotiek a núl, tomu určitý čas odolával : )
Kocka má za cieľ ukázať, čo sa skrýva za horizontom, aj keď v tejto chvíli iba v obraznom poňatí. Má za cieľ poukázať na naše uvedomenie si skutočnosti, že všetko je možné a každý z nás je „len“ limitovaný vlastným pohľadom.
Ak sa človek vie pozrieť na seba z pohľadu iného človeka (sebareflexiou) má bližšie k pochopeniu vnútra iného človeka. To približuje jeho pochopenie tejto kocky k správnosti.


Fyzikálny rozmer
Viete si predstaviť prostredie, kde kocka sa javí ako guľa? To prostredie nazývame Hyperpriestor, ktorý je postavený na Kvantovej fyzike (tam kde je všetko možné/relatívne).
Tesseract je 4-D kocka, ktora bola doteraz teóriou, ktorú zrkadlová kocka tvorí praxou (pokiaľ ide o hmotný prejav, nielen virtuálne zobrazenie)
Má za cieľ rozšíriť Teóriu relativity (to je ten vedecký rozmer) a poukázať na to, že priestor sa zakrivuje vďaka času ako fyzikálnej veličiny a zakrivuje sa do vlastného počiatku.
Začiatok = Cieľ (kde = označuje poznanie skúsenosťou)
IQ + EQ = TQ (IQ- inteligencia EQ- empatia TQ- telepatia)
IQ rovina
+ znalosť
EQ plocha
= skúsenosť
TQ priestor
Ak sa povie „360° rozhľad“, človek nadobudne pocit „priestoru“, ale akoby zabudol, že to je LEN plocha, ktorú zrakom poníma, kde jeho realita sa skladá asi zo 41 253 štvorcových stupňov alebo 4 π steradiánov. Ak uvidíme realitu z toľkých uhlov, môžeme prehlásiť, že poznáme Pravdu. (Náš pohľad v kocke zviera uhol 120°, vďaka čomu sa pred nami otvorí viac ako 12 rozmerný priestor, ktorý je úplne premenlivý.)

Týmto výtvorom chcem poukázať na nadčasovosť a bezhraničnosť umenia, čo sú predpoklady umenia, aby sa stalo kultúrou a zároveň by malo nabrať tendenciu účelnosti pre rozvoj ducha nielen v estetickom cítení, lebo možno práve tam nastáva už kolízia názorov čo je kvalitným / nekvalitným umením.
Tento výtvor chce mať za cieľ, aby bol inšpiráciou, v lepšom prípade platformou pre ďalších umelcov a vedcov pri tvorbe alebo experimentovaní.
Toto je zrkadlová kocka zvnútra :






