Robia si srandu či počitačovy škriatok uradoval na www.kbs.sk ?

Pozri te sa na nasledujuci članok z www.kbs.sk a určite odhalite chybu. To som si isty.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

40. výročie encykliky Jána Pavla II. Humanae Vitae
P:3, 03. 10. 2008 20:57, ZAH

Vatikán (3. októbra, RV) - 40. rokov od vydania encykliky Jána Pavla II. Humanae Vitae si pripomínajú Pápežský inštitút Jána Pavla II. pre štúdium manželstva a rodiny v spolupráci s Katolíckou univerzitou Sacro Cuore. Na pôde tejto univerzity prebieha dnes a zajtra medzinárodný kongres. Pápež Benedikt XVI. jeho účastníkom zaslal posolstvo adresované predsedovi Inštitútu, Mons. Liviovi Melinovi. Dotkol sa ústredných tém encykliky zameranej na manželstvo a jeho poslanie, otázky spojené s odovzdávaním života a zodpovednosti ľudí v tejto oblasti. Vyzdvihol sviatosť manželstva ako dar lásky, ktorý je nielen telesným zjednotením, ale v ktorom ide o sviatostné vyliatie Ducha Svätého ako prostredníka skutočnej manželskej lásky.

Svätý Otec v liste hovorí: "Prečo dnešný svet a aj mnohí veriaci majú také ťažkosti s porozumením posolstva Cirkvi, ktoré objasňuje a ochraňuje krásu manželskej lásky v jej prirodzenom prejave? Iste, aj vo veľkých ľudských otázkach sa často zdajú najľahšími technické riešenia, ale to v skutočnosti ukrýva hĺbkový problém, ktorý sa týka zmyslu ľudskej sexuality a nevyhnutnosti zodpovedného ovládania, pretože jeho uskutočňovanie sa môže stať vyjadrením osobnej lásky. Technika nemôže nahradiť dozrievanie slobody, keď je v hre láska. Naopak, ako dobre vieme, ani rozum nestačí: je potrebné srdce, aby sme mohli vidieť. Iba očiam srdca sa podarí pochopiť osobitné požiadavky veľkej lásky, schopnej obsiahnuť celú ľudskú bytosť. Preto služba, ktorú Cirkev ponúka v jej manželskej a rodinnej pastorácii, musí vedieť usmerniť páry, aby srdcom chápali ten nádherný plán, ktorý Boh vpísal do ľudského srdca, pomáhajúc mu osvojiť si tento postoj autentickej cesty dozrievania."

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Už viete kde spravili chybu ? Ked nie tak su to prve tri riadky. Nevedel som , že pred 40 rokmi bol na stolci papež Jan Pavol II. Ja som si myslel, že to bol papež Pavol VI, ktory ju publikoval . Karol Wojtyla nanej spolupracoval ale nikdy ju nevydal len naňu sa odvolaval. Tak isto na inej verzii encikliky Human Vitae pracoval aj Albino Luciani , ale tu verziu nezvolil. To je ale už iny pripech . Pani a dami v tk kbs čo ste oslavovali , koľko ste toho vypili alebo je to len omyl? Nehnevajte sa ale toto my buchlo do oči, ale toto kriči.

Dôkaz :

dôkaz
dôkaz 


PS: Nikoho nechcem uraziť z www.kbs.sk . Keby som sa niekoho dotkol ospravedľnujem sa. Članok bol kusok opraveny. Len som chcel upozorniť na chybu. 

Tomáš Bodnár

Tomáš Bodnár

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som clovek ktory sa velmi zaujima o svoje okolie. Niekedy mozno az prilis. Som it specialist a adminSun Solarisu. Zoznam autorových rubrík:  Telekompolitikasvet a veci co sa dejuCirkevSolaris 10SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
SkryťZatvoriť reklamu