Slovensko (opäť) žije hokejom

Písmo: A- | A+

Téma číslo jeden, ktorá rozpútala už nejednu plodnú, ale aj absolútne neplodnú debatu. Blížiace sa Majstrovstvá sveta v hokeji momentálne dominujú v rozhovoroch ľudí, čítame rôzne názory na nomináciu, Slovensko sa razom stáva opäť krajinou, kedy máme najviac fundovaných trénerov na meter štvorcový. Ja osobne sa ako aktívny športovec na niektorých názoroch a postojoch smejem, niektoré ma naopak zaujali.

Generačná výmena mužstva docielila to, že nároky a očakávania priaznivcov a fanúšikov sú obrovské. Pomaly sa začína spomínať medaila. Je to na mieste? Podľa môjho názoru treba byť naozaj nohami radšej na zemi, nemať veľkohubé vyjadrenia, a o to sa presne pán Vujtek momentálne snaží. Vidí reálnu silu mužstva a názory ozajstných odborníkov hovoria o štvrťfinále.

Systém turnaja je pre naše mladé mužstvo z môjho pohľadu neúprosný. Reprezentácie sú rozdelené do dvoch skupín, čo znamená priamu konfrontáciu s „polkou sveta"´. Do štvrťfinále postúpia štyri tímy a o troch v našej skupine je prakticky už vopred rozhodnuté. Silné celky Kanady, Švédska a Česka si svoje pozície ustrážia a postúpia do štvrťfinále z prvých troch miest.

Kto bude ten štvrtý? Budem to my? Všetci v to pevne veríme, no upozorňujem na to, že treba byť naozaj nohami na zemi. Podľa môjho názoru to bude pre naše mladučké mužstvo neskutočne náročná úloha. Spomínaný systém turnaja si totižto vyžaduje poraziť všetky mužstvá, ktoré sú momentálne zhruba na našej výkonnostnej úrovni.

Širšia verejnosť postupne sledovala ako sa 1253 hráčov ospravedlnilo, ako sa ukázalo, že chuť reprezentovať je nižšia ako strata vydobytia si kvalitnejšej zmluvy vo svojom pôsobisku. Na rad prišla teda, z čista jasna generačná výmena, o čom svedčí fakt, že náš dres si oblečie 12 debutantov. Ja tento krok osobne kvitujem, som spokojný s konečnou nomináciou, až na pár výnimiek.

Udiala by sa ale generačná výmena, keby všetci mohli prísť reprezentovať? Nestala, a to je smutná pravda. Teraz sa teda môžeme tešiť, že to takto vyšlo a naši vstupujú na šampionát s mladým, dravým, drzým tímom, v ktorom je sčasti skĺbená aj skúsenosť práve s dravou mladosťou. Mená ako Šatan, Laco, Nagy, Miklík, či Švarný dávajú mužstvu istotu, ktorá je doplnená o mladé pušky.

Marinčin, Tatar, Pánik, Reway, Hrívik, či Viedenský sú mená, ktoré by mohli hrať prím v individuálnom smere.    

Osobne sa na to veľmi teším, tak ako vždy budem držať chlapcom palce a dúfať, že do vytúženého štvrťfinále postúpime. Dôležitejšie ako postup do štvrťfinále je však predvedená hra. Ak naši búdu hrať každý jeden zápas na hranici svojich síl a možností, odvedú pre našu malú krajinu naozaj všetko a nakoniec do štvrťfinále nepostúpia, mne osobne to až tak vadiť nebude. Cenné budú najmä skúsenosti získané na medzinárodnom ľade. Mužstvo, ktorého vekový priemer je 26 rokov má totižto ešte všetko pred sebou...

Skryť Zatvoriť reklamu