Moratórium, prosím, príď už...

Písmo: A- | A+

Včera večer som sa rozhodol. Rozhodol, že si pozriem ďalšiu prezidentskú besedu, jednu z mnohých, nekonečných debát o ničom... Treba si popravde povedať, že debát, diskusií, rozhovorov, urážok, krivých obvinení je už veľa a asi nie som jediný, komu to už pekne lezie na nervy.

Boj o prezidenta vrcholí, po prvom kole nastal tuhý boj o post, ktorý behom pár dní razom nabral na dôležitosti. Veď pozícia prezidenta je, resp. bola pre mnohých nezaujímavá, prezident by mal navonok zastupovať krajinu, robiť jej imidž. To, aký imidž spravil našej krajine touto funkciou za posledné roky Ivan, tak to je na inú debatu.

Obaja kandidáti sa bijú do pŕs, ako by túto pozíciu zveľadili, ako by jej chceli prinavrátiť dôležitosť, no len jeden z nich mi príde ako človek, ktorý to myslí vážne.

Aj vo včerajšej debate som si všimol tú nadradenosť nášho premiéra v SMERE k druhému kandidátovi, a hlavne v SMERE k nám, občanom. Pri každej konfrontácii, kedy chcel pán Kiska, prípadne moderátorka od pána premiéra konkrétne informácie, vysvetlenia sa pán premiér iba ironicky pousmial, zaklipkal očami vo frekvencii bzučania krídel včely medonosnej a zahral debatu do autu.

To sa robí?

Dobre sa Vám, pán premiér smeje na tom, že sa Slovensko má zle? Keď počujem z Vašich úst slovné spojenie sociálny zmier, chce sa mi grcať.

Debata bola o ničom, každý už hovorí to isté dookola, naozaj už nie je priestor na to, aby prišli s niečím novým. Tak tomu bolo aj včera, ďalší zabitý čas, ktorý sme my, diváci, obetovali boju o prezidentskú stoličku. Všimol som si, že počas prezidentskej kampane sa pán Kiska rýchlo učí, je odvážnejší, jeho názory naberajú na obrátkach, sú lepšie.

Naopak, pán premiér si dokáže z pána Kisku iba robiť srandu a posmešky. Ak počas kampane nespomenul zhruba milión krát, že pán Kiska je amatér, ktorý nemá čo robiť v politike, tak ani raz. Pán premiér, aj ste sa zamýšľal, prečo sa ten amatér dostal do druhého kola, v ktorom má dokonca šancu Vás poraziť?

Asi ani nie, čo?

Vás nezaujíma, čo si myslia ľudia, ktorí aj týmto faktom dávajú najavo, že majú plné zuby tradičných politikov.

Tak, či onak, moratórium, prosím, príď už, už sa chceme v pokoji rozhodnúť...Veď v  sobotu je pre našu krajinu veľký deň, v ktorom sa demokraticky rozhodneme o našom ďalšom SMERovaní. Ja verím, že ten SMER bude nový, správny a konečne ľudský...

Skryť Zatvoriť reklamu