Hurá na vlak! Zadarmo?

Písmo: A- | A+

Premiér Robert Fico a minister dopravy Ján Počiatek dnes slávnostne národu oznámili, že študenti a dôchodcovia budú cestovať vlakmi zadarmo. Pre všetkých študentov a dôchodcov super informácia.

Pre štát a daňových poplatníkov, teda tých, ktorí pracujú a platia dane, už nie taká výborná správa. Veď na tento milý populistický krok vlády sa budeme musieť pekne poskladať. Asi menej by sa títo páni, ktorí sa zakrývajú rétorikou sociálnej politiky, usmievali pred kamerami, keby túto srandu museli zaplatiť ministri súčasnej vlády zo svojich platov. Ale nezaplatia. 13 miliónov eur, ktoré bude táto propaganda Smeru –SD stáť, zaplatia bežní pracujúci. V daniach a odvodoch, ktoré sú dnes mimochodom veľmi vysoké.

Práve vysoké dane a odvody sú problémom, ktoré trápia Slovensko a ničia slovenskú ekonomiku. Vláda SR by sa teda mala skôr zameriavať na ich znižovanie, ako na zvyšovanie výdavkov štátu prostredníctvom rôznych opatrení, na ktorých chce získavať politické body. Robí však presný opak. Vysoké dane a odvody likvidujú živnostníkov a malých podnikateľov, ktorí musia prepúšťať zamestnancov a rušia svoje podnikanie. To vedie k pribúdaniu nezamestnaných na úradoch práce. Teda k ďalším prírastkom do armády nezamestnaných.

Podľa dostupných štatistík sa počet živnostníkov od roku 2012 dodnes znížil o 25 tisíc. Za posledný rok o 11 tisíc. Pritom práve živnostníci tvoria dve tretiny slovenských podnikateľov a vytvárajú pracovné miesta pre ďalších ľudí. Tu niekde môžeme nájsť problém, prečo sa výraznejšie nedarí znižovať nezamestnanosť. Vláda, by sa mala pozerať týmto smerom. A nie smerom na vlastný Smer. Teda len na svoje predvolebné preferencie.

Tomáš Hudec, predseda strany TIP

Skryť Zatvoriť reklamu