Predvolebná kampaň za štátne

Premiér Robert Fico odpustil mestu Žilina dlh vo výške 17,5 milióna eur. Dôvod? Primátor Žiliny Igor Choma je jeho stranícky kamarát. Sám Fico sa otvorene priznal v médiách, keď povedal: „Chceme mestu Žilina pomôcť. A tu sa ukazuje, aké je nevyhnutné spolupracovať, aké je nevyhnutné, aby primátor a predseda samosprávneho kraja mali napojenie na vládne štruktúry, alebo štruktúry Národnej rady SR. A práve takéto prepojenie, že pán primátor je súčasne aj poslancom NR SR, ale aj to, že sme spoločná politická štruktúra, umožnilo prijať takéto rozhodnutia, inak by tieto rozhodnutia boli prijímané veľmi ťažko“. (vyslovené 8. 10. 2014)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Premiér Fico týmto činom a jeho obhajobou ukázal svoju aroganciu a svoj pokrivený prístup k jednotlivým mestám a obciam. Slovenským samosprávam vlastne odkázal: Ak nemáte starostu alebo primátora, ktorý je v štruktúrach Smeru, tak pomoc od vlády nečakajte! Predseda vlády robí otvorene politické kšefty pred zrakmi celého národa. Čo na to mestá a obce, ktoré majú na čele nezávislých starostov a primátorov, čo na to samosprávy, kde si obyvatelia zvolili svojho zástupcu z inej politickej strany? Všetkým týmto ľuďom premiér Fico prskol do očí: dôležitá je farba straníckeho trička a nie problémy, ktoré trápia obyvateľov!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na odpustenie dlhu Ficovmu straníckemu druhovi sa poskladáme všetci. Veď štát žije z našich peňazí, z našich peňazí je platený aj samotný premiér. Aj napriek tomu sa všetkým tým, ktorí sa na jeho plat skladajú, vysmial do očí. Navyše tak urobil v čase predvolebnej kampane pre komunálne voľby. Vyslal tak celému Slovensku jasný signál: Výhodu budú mať mestá a obce, kde budú vládnuť Smeráci. Takéto konanie považujem za nehorázne. Drzé. Arogantné. Aj preto strana TIP už niekoľko mesiacov hovorí o potrebe výmeny politickej generácie na Slovensku. Chceme skoncovať s takým správaním, aké tu predvádza predseda Smeru a jeho politickí spojenci. Chceme skoncovať s rozdávaním majetku štátu straníckym kamarátom. Chceme skoncovať s aroganciou moci a výsmechom politikov do tváre ľudí. Verím, že slovenskú politickú scénu už v najbližších týždňoch a mesiacoch čaká generačná výmena. Len tak môže prísť slušnosť, poctivosť a zodpovednosť. Nová nádej. A skutočná práca pre našu krajinu a našich ľudí. 

Tomáš Hudec

Tomáš Hudec

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Predseda politickej strany TIP Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu