1. Štúdium verejnej správy je ľahké

Je ľahšie hrať na klavíri alebo na trúbke? Na klavíri vidím na klávesy, ale pri trúbke hrám akoby na slepo. Znamená to, že jeden hudobný nástroj je ľahší ako druhý? Existujú rôzne školy s rôznou kvalitou a prístupom. U nás študentov nevyhadzujeme zo skúšok pre nič za nič. Ale získať Ačka tiež nie je jednoduché. Naším cieľom je, aby študenti získali užitočné vedomosti, ktoré im otvoria čo najväčšie karierne možnosti. Verejnú správu preto u nás vyučujeme multidisciplinárnym prístupom. Nájdete v nej niečo z ekonómie, sociológie, politológie, geografie, práva aj psychológie. Ľahké je to, čo nás baví. Snažíme sa preto vyučovať tak, aby to študentov bavilo a videli v tom zmysel. Ak to znamená, že štúdium je ľahké, tak odpovedáme: A prečo nie?!
2. Študovať verejnú správu je zbytočné

Máš pocit, že na Slovensku nefungujú základné veci? Je naše školstvo, zdravotníctvo alebo súdnictvo výkladnou skriňou alebo skôr niečím opačným? Keď si chorý, tak zájdeš k doktorovi. Keď nefunguje štát, jeho orgány alebo služby, ktoré majú poskytovať, tak čo môžeme robiť? Odpovede dáva verejná správa, ktorá je pre fungovanie štátu kľúčová. Tento vedný odbor vzdeláva, ako identifikovať problém – určiť diagnózu a ako priniesť nápravu – naordinovať liečbu. Najlepší lekár je ten, ktorého pacienti sú zdraví. Podobne aj štát, pokiaľ funguje ako má, sú jeho občania spokojní. A to je aj zmyslom verejnej správy. Fungujúce zdravotníctvo, excelentné školstvo, efektívne súdnictvo a zdraví, vzdelaní a pracujúci občania žijúci v spravodlivej spoločnosti.
3. Verejná správa je nuda
Nedokážem posúdiť konkurenciu, ale u nás na katedre rozhodne nuda nie je. Prakticky orientované prednášky a cvičenia, bohatá ponuka stáží a pracovných príležitostí počas štúdia, zaujímaví hostia na prednáškach, cool učitelia, zapájanie študentov do projektov, exkurzie, zahraničné pobyty, spoločenské akcie, atď. U nás platí: pokiaľ to nebaví študentov, tak to nebaví ani učiteľov. Snažíme sa preto študentov motivovať a čo najviac zapájať, dávať im zaujímavé a užitočné úlohy. Nielen cvičenia ale aj prednášky vedieme interaktívnou formou. Študent dostáva maximálny priestor pre diskusiu.
4. Všetky odbory verejnej správy sú na Slovensku rovnaké

Nie! Nie je odbor ako odbor. Nie je katedra ako katedra. Nie je fakulta ako fakulta. A nie je univerzita ako univerzita. Aj keby ste teoreticky našli na 100% rovnaký učebný plán, tak určite nebude prebiehať výučba tým istým spôsobom. Čo učiteľ – to iný prístup. U nás si zakladáme na osobnom a partnerskom prístupe k študentom. V ročníku je cca 30 študentov, čo umožňuje, že učitelia po mene poznajú všetkých študentov, ktorých učia. Vedia sa prispôsobiť ich požiadavkám, nárokom alebo záujmom. My sme tu pre študentov, nie oni pre nás!
5. S odborom verejná správa sa nemôžem zamestnať v súkromnom sektore
Nie! Približne tretina predmetov počas celého štúdia tvorí na našej fakulte tzv. spoločný základ. To znamená, že študent odboru verejná správa a regionálny rozvoj má minimálne jednu tretinu rovnakých predmetov ako študenti financií, bankovníctva, národného hospodárstva, poisťovníctva, atď. Študent získava vďaka tomuto systému dostatočné znalosti a schopnosti potrebné pre prácu v rôznych oblastiach ekonomiky. Približne polovica našich absolventov pracuje v súkromnom sektore. Zamestnávatelia pozerajú na kvalitu univerzity a hlavne uchádzača o zamestnanie. Pýtajú a testujú jeho znalosti, schopnosti a motiváciu. Preto samotný odbor vôbec nemusí byť rozhodujúcim faktorom. My si to plne uvedomujeme, a preto pripravujeme študentov na rôzne odvetvia ekonomiky – nielen na prácu vo verejnej správe.
6. Štúdium verejnej správy je len jedna veľká párty

Štúdium na vysokej škole je aj o krúžkovicách, chodbovicách, beániách a ďalších spoločenských akciách študentov. Považujeme za normálne, že súčasťou študentského života sú aj tieto akcie. Dokonca nižší počet študentov v ročníku nám umožňuje pre študentov pravidelne organizovať exkurzie a študijné pobyty a sústredenia, kde je priestor nielen na štúdium ale aj na spoločenské vyžitie. Každý študent si stanovuje svoje priority. Niekomu stačí známka E. Iný chce ísť v každom predmete na A, stážovať, chodiť na zahraničné pobyty, písať študentskú vedeckú odbornú činnosť a okrem toho stíhať aj študentský život. Je to vec priorít, organizácie a osobnej motivácie.