Krajina billboardov

Keď sa dnes prejdete po Slovensku, v každej časti nájdete cestu, ktorá je plná billboardov a v každom meste nájdete verejný priestor zaprataný plagátmi, z ktorých sa na vás usmievajú spokojní zákazníci, perfektné výrobky alebo sľu

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
#krajinabillboardov
#krajinabillboardov 

Koľko je dnes na Slovensku billboardov? Nikto nevie, existujú len odhady. A aj tieto odhady sú veľmi nepresné. Ako je možné, že nám nimi zaplavili krajinu? Dôvodov je samozrejme viac. Pre mňa tri hlavné:

1. Transformácia alebo nebuďme gadžovia 

Na Slovensku je niekoľko desiatok tisíc billboardov. Len v Bratislave je ich zhruba 10 000. Cesty, ktorými chodievam domov do Popradu sú nimi na viacerých úsekoch úplne posiate, krajina za nimi sa stráca, mestá sa v nich topia. Chápem to ako daň transformácie po páde komunizmu. Keď padne jeden režim a nikto nemá návod, ako sa správať v tom novom, billboardy budú ten najmenší problém. Nie je to mafia, nie sú to rozkradnuté fabriky, či kolabujúca ekonomika.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale je 30 rokov po a jedným so znakov dospievania je, že sa začneme zaujímať o to, v akom prostredí žijeme. Napriek tomu, že mafia tu i naďalej rozťahuje svoje tučné zadky. Napreik tomu, že ešte nedosahujeme platy Nemcov, či Švajčiarov. 

Kupujeme tony časopisov a pozeráme množstvo relácií o bývaní len preto, aby sme si z našich domov a bytov urobili útulné a elegantné domovy. Prečo je nám potom jedno, že vonku je to plné gadžovín?

2. Polovičaté zákony

Čím dlhšie sa tejto problematike venujem, tým stretávam viac ľudí, ktorí sú ochotní a schopní so súčasným stavom niečo robiť. A viacero z nich aj robí / robilo. Či to už boli ľudia zo Zelenej hliadky, ktorý sa tejto problematike venovali veľmi aktívne alebo sú to ľudia zo samospráv rôznych miest, či ľudia z biznisu. Je ich naozaj dosť. Robia čo môžu, ale často to nestačí. Často im zákony kladú pod nohy polená, v tom horšom prípade ich odrádzajú vôbec niečo robiť ešte pred tým ako začnú. Dobrou správou je, že viacero vecí sa úpravami súčasných zákonov zmeniť dá. A vieme ako.

SkryťVypnúť reklamu

3. Slovenská drzosť a vynaliezavosť

Nie všetko je vec zákonov. Už dnes je platná legislatíva, ktorá v skutočnosti nepovoľuje súčasný stav. Nemôže sa stavať pri cestách, nemôže sa stavať keď s tým nesúhlasí majiteľ pozemku... Tak ako je možné, že tých billboardov je toľko? Pretože mnoho majiteľov billboardov sa naučilo, ako zákon nerešpektovať. Ani nie obchádzať, NEREŠPEKOVAŤ. Stavajú na čierno a spoliehajú sa, že štát je pomalý, že obce nemajú dostatočné páky, že ľuďom nezáleží. A ako vidno, majú do veľkej miery pravdu.

Koľko je na Slovensku billboardov? Kašlime na presné štatistiky a dáta, ktoré neexistujú. JE ICH PRÍLIŠ VEĽA. Chceli by sme s tým niečo urobiť a máme plán ako na to. Budeme radi, keď nám s tým pomôžete.

Tomáš Lehotský

Tomáš Lehotský

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec strany ZA ĽUDÍ.Člen výborov NR SR pre zdravotníctvo a pre financie a rozpočet. Otec malej Hanky a manžel mojej vynikajúcej manželky Lucie. Popradčan a Tatranec.Všetko ďalšie podstatné nájdete v mojich blogoch. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Anna Brawne

Anna Brawne

105 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu