Fico nemá riešenia. Navrhuje opatrenia, ktoré pred rokom kritizoval.

Aneb viete, čo by sa stalo, ak by sa stretol Fico 2021 s Ficom 2020? Obvinili by sa, že kradnú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pozrel som si tlačovku R. Fica z 18.11.2021

https://www.youtube.com/watch?v=Aq5FibCk02U

Obrázok blogu

Vraví na nej, že vláda je zaplatená vakcinačnými spoločnosťami a že ľudia by sa mali pred vstupom do prevádzky preukázať negatívnym PCR testom a nie covidpassom.

Citujem:

"Vyzerá to tak, akoby pred rokovaním vlády o opatreniach tam nabehli zástupcovia farmafiriem a porozdávali obálky s peniazmi."

"Je pravda, že očkovaný môže roznášať covid? No je! Kto je teda v danom okamihu najbezpečnejší? No ten, kto má dobrý test. Ak idem na PCR test a ten mi ukáže, že nie som pozitívny, tak som stokrát bezpečnejší ísť do obchodu, ako zaočkovaný, ktorý môže ten covid roznášať."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"Ľudom s negatívnym PCR testom nechcú dovoliť vstup do prevádzky a logika teda hovorí, že vláda má pravdepodobne len zvyšovať zisky firiem s vakcínami."

Najprv si rozoberme ten nákup vakcín vs. nákup testov.

Fico by nedal zarobiť farmafirmám za 30 eurovú vakcínu, ktorá má platnosť
1 rok, lebo ide o zjavný biznis, a preto navrhuje sa testovať 50 eurovými PCR testami s platnosťou 3 dni. Tak sa predíde biznisu s vakcínami.

Museli by sa nakúpiť desiatky miliónov testov (nakoľko by sa oveľa častejšie testovalo), tie by stáli miliardy eur, ale ešteže by na nich nikto nezarobil. Fico by teda nákup testov rozhodne nekritizoval.

Skryť Vypnúť reklamu

Keď tu zrazu sa objaví Fico spred roka z 23.10.2020.

Hneď ako sa nakúpili milióny testov tak nacupkal na tlačovku, kde nákup testov označil za kšeft vlády s výrobcami testov.

https://www.youtube.com/watch?v=d2hTTyy0Eio

Obrázok blogu

V tom je krása opozičnej politiky. Fico radí čo robiť, aby keď to vláda spraví v inom časovom období, tak im povie, že to nemali robiť, lebo predsa biznis.

Druhá myšlienka Fica, ktorú síce nepovedal na rovinu, ale vyplýva z kontextu citátu je, že by nepodmieňoval vstup do prevádzok potvrdením o očkovaní, ale potvrdením o negatívnom teste. Teda by rozdeľoval ľudí prezmenu na testovaných a netestovaných. Respektíve, že by sa popri covidpassu rátal aj negatívny PCR test ako vstup. Ešte raz citát:

Skryť Vypnúť reklamu

"Ak idem na PCR test a ten mi ukáže, že nie som pozitívny, tak som stokrát bezpečnejší ísť do obchodu."

Vyplýva z neho, že by mali prevádzkovatelia kontrolovať negatívne testy? No vyplýva.

Keď tu zrazu sa opäť objaví Fico spred roka z 02.11.2020 a spustí:

"Zneužívajú práva ľudí, ktorí musia ukazovať modrý papierik pri vstupe do roboty, na úrady, do obchodov."

prípadne

"V tomto majú zamestnávatelia veľkú pravdu keď tvrdia, že podmieňovať vstup do prevádzky nejakým testom naráža na ľudsko-právny rámec."

https://www.youtube.com/watch?v=10hpe7YXNls

Obrázok blogu

Takže si to zhrňme.

  1. Minulý rok Fico kritizoval vládu z toho, že protiprávne podmieňuje vstup do prevádzok negatívnym testom, pretože vláda potrebuje na nákupe testov spraviť biznis.

  2. Dnes Fico kritizuje vládu z toho, že protiprávne podmieňuje vstup do prevádzky očkovaním, pretože vláda potrebuje na nákupe vakcín spraviť biznis.

  3. Zároveň dnes Fico potichu navrhuje, aby sa vstup do prevádzok podmieňoval negatívnym PCR testom, čo nás dostáva opäť do bodu 1, teda znamenalo by to protiprávne podmieňovanie vstupu a väčší nákup testov, ktoré by Fico kritizoval, že je to len biznis. Krásna opozičná slučka.

To nevymyslíš!

Tu sa ukazuje, že ani Fico nevie čo robiť a to čo rozpráva každý deň na tlačovkách, nie sú riešenia, sú to len opačné názory k všetkému čo spraví vláda.

Skryť Vypnúť reklamu

Aby sme Fica len nekritizovali, tak v jeho tlačovke som našiel aj pozitíva.

Kým v lete povedal toto:
"Mám vám povedať, že moja známa v rodine, pomerne blízka rodinná príslušníčka krátko po očkovaní padla ako kabela a bola mŕtva? A môžem vám porozprávať veľa podobných prípadov.“

Bolo leto, tretiu vlnu sme nemali, opatrenia neboli, očkovanie také nijaké, tak si ešte dovolil dať silné slová.

Teraz je november, všade opatrenia, vrchol vlny, 80% ľudí v nemocniciach neočkovaných, 86% mŕtvych na covid neočkovaných, padanie ľudí ako kabely sa nejak neuchytilo a tak zmierňuje aj Fico v téme očkovania:
"Je to súčasť boja proti pandémii, môže to garantovať miernejší priebeh choroby, ale nie je to cesta von z pandémie."

Tomáš Mihalík

Tomáš Mihalík

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  341x

"Ak opravíte múdreho človeka, tak vám poďakuje. Ak opravíte hlúpeho človeka, tak sa urazí" Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu