Taraba vedel, čo robí. To je dokázateľný fakt.

Taraba nie je prvý ani posledný politik, ktorý "len nadhodil" tému a následne nechal svojich poddaných spraviť čiernu robotu za neho. Uvedieme si aj príklady z minulosti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)

Rôzni neokomunisti, neofašisti a populisti získavajú svoj internetový "zásah" (reach) tým, že kontroverzným spôsobom reagujú na dianie vo svete. Čím väčšia emócia sa vyvolá tým lepšie, čím viac komentárov ľudí, tým lepšie.

Na Facebooku to je už taký zvyk, že 90% komentárov je kritických, prípadne nenávistných. Ak chcete, aby vám ako politikovi čo najviac ľudí komentovalo vaše statusy, musíte napísať veci takým spôsobom, aby sa na ne dalo reagovať nenávisťou, kritikou, zlobou, vyventilovaním sa.

Práve preto statusy Blahu, či Tarabu neobsahujú ich vlastný politický program, na ktorý by ľudia reagovali napr. "zaujímavé riešenie, tiež si to myslím, držím palce".

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vytvárajú obsah, na ktorý sa odpovedá nenávistne, lebo vedia, že komentárov bude takýmto spôsobom viac. No a algoritmy facebooku to vyhodnotia tak, že čím viac má status komentárov, tým je "lepší", tým viac a častejšie sa bude ukazovať iným ľudom, tým viac budú mať politici fanúšikov a potencionálnych hlasov do volieb. A preto takých statusov, ktoré podporujú nenávisť musí byť čo najviac. Jednoduché.

Nakoľko si politici musia udržať nejakú tvár, nepoužívajú vo svojich statusoch nadávky, ale len nadhodia nejakú tému.

Napríklad tu, Ľuboš Blaha ironicky nadhadzuje tému: "Pozrite sa, aká je prezidentka nádherná" . "Všimnite si ju."

Skryť Vypnúť reklamu

"Inak povedané, moji fanúšikovia, otvorte v komentároch tému vzhľadu a riadne jej naložte, vybúrte sa. Dávam vám možnosť. Hlavne komentujte, zvyšujete mi tým dosah."

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2385026788402553 

Obrázok blogu

No a ľudia, jeho fanúšikovia, to presne tak pochopili, že Blaha im hodil tému a oni sa nenávistnými komentármi vybúria a latku akejsi politickej korektnosti, či slušnosti posunú ešte o pár levelov nižšie.
Nakoľko sú to dokonca najlajkovanejšie komentáre, tak to ako celok vyzerá, že rovnaké názory má aj Blaha, len ich "nemôže" povedať nahlas, resp. ich vyjadruje ironicky písaním "aké je prezidentka nádherná".

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu

Dielo je dokonané. Potom sa prípadne Blaha bude obhajovať, že tú nenávisť predsa nepíše on, že za to nemôže. Že on len písal, že máme peknú prezidentku.

A takýchto hlúpych a primitívnych komentárov na výzor politikov nájdete veľa.
Mimochodom, vyjadrila sa niekedy prezidentka v štýle, že si neželá aby ju niekto nazýval ropuchou? Že je to neúctivé? Nie, ona je v politike, musí mať hrošiu kožu aj čo sa týka takýchto urážok. A nikdy sa k ním nevyjadrovala. Je to politický boj.

Predtým ako prejdeme na status Tarabu, si dáme taký malý kvíz, ktorý sa do témy hodí:

Ktorý politik podľa vás povedal tento výrok:

Skryť Vypnúť reklamu

"To, čo považujem za primitívne a nebezpečné, sú útoky na výzor. Na tomto sa stavia antikampaň? Takto burcovať živočíšny hejt? Tu ide o dosť nebezpečný spoločenský proces, ktorý prekračuje všetky hranice slušnosti a ponižuje ľudí s iným názorom za ich výzor a vzhľad a to je vážny problém. Tu je niekde tá hranica a aj preto hovorím o terore, o totalite. O neschopnosti udržať politickú diskusiu v politickej rovine a neťahať do toho rodinu, výzor a osobnú nenávisť."

V kontexte posledných hodín to na 100% vyzerá, akoby ho písal nejaký vládny politik, mimovládkar, liberálny novinár a podobne.

AVŠAK.

Výrok písal, kto iný ako Ľuboš Blaha v roku 2019.

https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2322933257945240

Je to jeho názor k téme, kde sa nejakí slniečkarski liberálni vysokoškoláci vysmievali z jeho mastných vlasov. Tak im to zrátal cez dodržiavanie morálnych princípov, cez slušnosť. Veruže ich vyškolil.

Hlavne si prosím zapamätajme poslednú vetu, že podľa Ľuboša Blahu sa rodina a výzor neťahajú do politických bojov.

No a teraz tu máme toho Tarabu. Robí presne to isté, čo robí Blaha už roky. Nadhadzuje témy takým spôsobom, aby boli čo najviac "komentovateľné" a ako sme si vraveli na začiatku, ľudia oveľa radšej píšu nenávistné komentáre, ako nejaké pochvalné, či milé komentáre. Preto aj témy musia v ľuďoch vyvolať pocit hnevu, nie pocit radosti a pokoja. Ani Taraba preto nebude písať o svojom programe, o tom čo a ako by robil lepšie. Bude písať o iných ľuďoch čo robia zle a témy nastaví tak, aby mali čo najviac komentárov.

No a jedna z takých tém sa naskytla aj včera. Taraba skúsil vyvolať v ľuďoch hnev na prezidentku cez jej dcéru. Úprimne, téma prezidentkina dcéra na móle, je skvelá téma na vyvolanie nenávisti. Ponúka sa zosmiešňovanie výzoru, či nenávisť z dôvodov kariérnej príležitosti.

A spravil to presne tak, ako by to spravil Blaha: "Pozrite sa, ako vyzerá." "Pozrite sa na novú slovenskú topmodelku."

A ľudia sa pozreli.

Obrázok blogu

A nasledovalo len to isté, ako inde. Ponuka na nenávisť, ktorá sa neodmieta. Stádo prišlo, začalo komentovať a Taraba sa v pozadí vytešuje, že mu komentáre zvyšujú dosah.
Rozdiel s Blahom tu však je. Blaha porozdával za pár rokov toľko banov, že už vlastne mu tam nemá kto písať kritiku na jeho osobu. Už ho aj každý pozná, takže nemá kam sa ďalej dostať. A tak sa už len varí vo vlastnej šťave s vlastnými. Taraba je ale nový týpek s menšou základňou. Ten do toho musí búšiť hlava nehlava. Nakoľko ešte toľko banov neporozdával a jeho profil je verejný, o niekoľko desiatok minút sa tam začali objavovať komentáre ľudí odsudzujúcich to, čo Taraba robí. A tie nenávistné komentáre na výzor mladého dievčaťa nemali čas vyrásť na lajkoch. Chvalabohu.

Taraba následne napíše ďalší status, v ktorom tvrdí, že ju len chcel pochváliť. Že Slovensko má novú topmodelku. Že super. Ten Taraba, ktorý každý boží deň kritizuje vládu a prezidentku, ten Taraba ktorý na facebooku vyrástol na tom, že dáva možnosť ľudom sa v komentároch nenávistne vybúriť. Ten Taraba zrazu príde a pochváli prezidentkinu dcéru.

No to je ako v rozprávke! Aké krásne veci sa tu stali! Taraba precitol, dal bokom politické boje a pochválil prezidentkinu dcéru!

On, konzervatívec, bojujúci proti liberálnym hodnotám, bojujúci proti homosexuálom a utláčaniu menšín, on čo sa do parlamentu dostal na Kotlebovskej kandidátke, sa zrazu zmenil.

Osvietilo ho a len tak pochválil dievča s účesom chlapca na modelingovom móle. Vôbec žiaden signál tým nedal svojím fanúšikom. Žiaden. To bola iba náhoda, že minútu po zverejnení statusu tam prvých 5 komentárov bolo hnusných, homofóbnych, urážajúcich. Náhodička.

Vráťme sa teraz k výroku Blahu, že rodinu a výzor vťahujú do politického boja len nejakí liberálni zúfalci. Teraz to zhodou náhod pre Blahu neplatí. Veď status bol slušný, Taraba je slušný, nič nespravil, veď ju pochválil, ja tam necítim sarkazmus.

Blaha, ktorý "neznáša" politický boj cez výzor, či rodinu, sa však teraz vyjadrí takto: "Riešte problémy ľudí - od toho ste platená. Nie od toho, aby ste tu vyvreskovali po poslancoch kvôli svojej dcére. Už stačilo, pani Čaputová - preberte sa a prestaňte zneužívať svoju funkciu! Už dosť!"

Blaha, ktorý so sarkazmom pracuje na výzorovom lynči prezidentky, teraz problém nevidí. Ten Blaha, ktorý napíše status "Pozrite akú máme peknú prezidentku" a najlajkovanejší komentár pod statusom je, že prezidentka je spuchnutá zožltnutá, bradavičnatá ropucha, ten Blaha nechápe, čo zlé sa deje a akým štýlom sa hádže korisť besným psom na internete.

Takže....

Dejte mi pokoj. Oba dva!

Tomáš Mihalík

Tomáš Mihalík

Bloger 
  • Počet článkov:  57
  •  | 
  • Páči sa:  340x

"Ak opravíte múdreho človeka, tak vám poďakuje. Ak opravíte hlúpeho človeka, tak sa urazí" Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu