Daň za dýchateľný vzduch

Je pomaly zvykom, že minister Kažimír prináša na TV obrazovky jóbovky s úsmevom na tvári. Zrejme preto, aby si každý, kto je hluchý a nerozumie obsahu povedal: "Z nadpisu tragická téma, ale aspoň ten pán dobre vyzerá." Kto jasne nevidí súvislosti, ale počuje obsah, vytuší úsmev z prejavu a povie si: "Veď to také zlé nemôže byť." Všetkým ostatným, ktorí vedia čítať, písať a nie sú hluchí už je nejakú dobu na zvracanie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Očakávaná prehra v "kauze" zisku zdravotných poisťovní mi pripomenula malých chlapcov - škôlkarov na ihrisku, ktorí sa pretekajú "kto dociká ďalej". Ako tískajú, tak tískajú, jednoducho zatiaľ sa ešte nepretlačili do vyššej ligy. Musia dospieť, prestať byť tvrdohlaví a začať sa učiť na vlastných chybách (ešte lepšie na chybách svojich kamarátov) a načúvať svojmu okoliu.

To, čo pre nás produkuje naša vláda však nekončí na kríčkoch pri detskom ihrisku, ale dopadá na naše hlavy. Najnovšie pocítime vlhkosť 25 mil eur z rozhodnutia Nemeckého súdu o platnosti arbitráže. Samozrejme trovy právnych zástupcov, omeškanie ... to bude tiež "pár drobných" navyše. Zamyslel sa niekto nad tým, čo všetko sa za tie peniaze dalo pokryť? Že nutnosť vlády naháňať "chechtáky" kde sa len dá mohla byť o min 25 mil eur menšia? Že "voliči tejto garnitúry", tieto peniaze mohli byť aj vaše? Že o min. 25 mil eur sa táto krajina zadlží? To vážne stačí na to, aby všetci oslepli, ohluchli a prehliadali takéto hry - obrazne - vysypať niekde v Hornej Malíkovej štrkom cestu a tým si kúpiť voličov? Všetci budú mať robotu, každý bude zdravý a platy budú 2 ... čo, 3x také vysoké! Mal som pocit, že keď to zahlásil naposledy Dzurinda, ľudia mali dostatok času na pochopenie, že takto to nefunguje. Mýlil som sa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Chorému stačí povedať: "Váš stav sa zlepšil" a jeho vnútorná sila ho často ženie k doslovnému zázraku a uzdraveniu, alebo aspoň uľahčuje údel. To je tzv. "milosrdné klamstvo". Vnucovať niekomu falošné nádeje: "Prídu investori, platy budú vyššie, všetko bude lepšie" z úst našich zákonodarcov je už bohapusté hnusné klamstvo! Ale ľuďom sa to tak dobre počúva ... čo na tom, že sami vodu kážu a víno pijú.

Prichádzame do stavu, kedy nám už nebude prekážať zrejme ani daň za dýchanie vzduchu - tá tu ešte nie je. Na zlepšenie podnikateľského prostredia - aby sa lepšie dýchalo - by som ju rozhodne očakával. Prípadne by sme pre ľudí mohli oprášiť neúspešný Čínsky projekt, trochu ho doladiť a začať "žrať" iba trávu (on bol vlastne úspešný, ale ľudia po čase akosi pomreli).

SkryťVypnúť reklamu

Predvolebné billboardy už tiež vyrašili ako huby po daždi. Čo je na nich iné ako predošlé roky? Nič! Rovnako sa pred pár rokmi na nich usmieval aj Fico ... a tu ho máme. Smeje sa nám doteraz. Z prieskumu vyplýva, že je najdôveryhodnejším politikom s cca 30% opýtaných respondentov. Zaujímavé ale je, že zhruba rovnaké percento ho považuje za najmenej dôveryhodného politika. Ak by som mal Kažimírove schopnosti na čítanie tabuliek, asi by ma napadlo, že vzájomným negovaním týchto dvoch čísel vlastne ide o jednu veľkú nulu.

Peter Tomašovič

Peter Tomašovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strelec s chuťou trafiť sa do čierneho Zoznam autorových rubrík:  CESTOVANIE - DOPRAVAĽUDIAŠPORTTOTO SME CHCELI?ZAMESTNANIEZDRAVOTNÍCTVO

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu