Sestry, čo ak by ste vyhrali?

Presne, ako sa k terorizmu stavia americká vláda, má tendenciu sa ku každému protestu postaviť aj tá naša. Aj američania si najskôr vypočujú podmienky (jeden z krokov, aby vôbec vedeli o čo ide) a následne rozhodne odrecitujú svoje stanovisko: "S teroristami sa nevyjednáva!" Ak by totiž ustúpili, za týždeň by otravoval každý. Takže teplá polievka a vľúdne slová sú iba dôvod, ako sa presvedčiť, či niekto nezmrzol.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ak niekto čo i len trochu sleduje dianie v tejto republike vie, že pomyselná "krv a ľudské exkrementy" popisované a medializované osobnými skúsenosťami pacientov, alebo rodinných príslušníkov nie sú len na rukách sestier, ale aj vlády ako takej. Prienik finančných žralokov do zdravotníctva poukázal na zlatú baňu, ktorá má koreň v štátnej pokladnici a bude z nej tiecť snáď donekonečna. Peniaze však obchádzajú personál. Nalievajú sa do rozdrobených lukratívnych pracovísk, kde jednoduchý úkon stojaci napr. 5 eur stojí 20 eur. Tieto pracoviská bývajú v rukách ľudí, ktorí boli samozrejme konkurzne a spravodlivo vybratí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže sestry, peniaze sa do zdravotníctva lejú, ba veru stále viac, ale akosi vás obchádzajú. Zrejme nie ste záujmová skupina. Každá sestra, ktorá čo i len trochu našprtala nemčinu a angličtinu, sa derie von. Krásnym príkladom sú im kolegyne, ktoré prišli k peniazom a môžu sa hrdo pochváliť titulom "živiteľ rodiny." Že niekedy v zahraničí neprejavia dostatok vďačnosti, úcty? Ak máte doma spokojnú rodinu, viete ísť nebodaj na dovolenku, deti majú oblečenie a aj dačo ušetríte ... kdekto si povie: "Kašlem na vďačnosť a prejav úcty!"

Sestry, ktoré na slovensku ostanú, sú viazané buď vekom, alebo rodinou, prípadne nie každá sa dokáže odhodlať na takýto závažný krok.

SkryťVypnúť reklamu

A kam sa to vlastne celé ženie? Prebiehajúci protest je vyvrcholením dlhodobého nakladania na chrbáty sestier dovtedy, kým sa im nepodlomia kolená. Dôjde to až do štádia, kedy sa pre zanedbanie, únavu stane niečo nepríjemné niekomu verejne známemu (bodaj by sa to nikdy nestalo - obyčajní ľudia totiž stoja len za blog, ale o "známej osobe" sa bude hovoriť a písať všade).

Ale čo ak by ste náhodou niečo dosiahli? Nemáte pocit, že sa musí zmeniť viac vecí? Čo kontrola financií plynúca do zdravotníctva ako taká? Máte vôbec predstavu o koľko vám vedia platy zvýšiť a v čom všetkom vyhovieť? Kde vôbec zoberú peniaze (pozor na dôchodcov voličov - blížia sa vianoce!)? Že ak sa zadarí vám, automaticky sú v uliciach učitelia a ja neviem ešte kto všetko (mimochodom mám pocit že v Brazílii to učitelia zobrali do rúk rázne a pred pár dňami vydrancovali pár vládnych budov - človek zúfalý koná ako zviera)?

SkryťVypnúť reklamu

Dali ste sa na boj s "hydrou", ktorá vás pred blížiacou sa zimou podporí teplou polievkou a potom vám povie pravdu, že nemá z čoho a nechá vás zmrznúť ... rozpočet je tak rozobratý, že ak dajú smietku vám, bude chýbať inde.

Držím vám palce, mám medzi vami veľa známych. Zároveň sa ale obávam, ako to všetko dopadne. Rázne rezy sa nedajú robiť kuchynským nožom, ale skalpelom. To by ste mali ako zdravotnícky personál vedieť. Preto si treba uvedomiť, že ak chcete niečo vyhrať, musíte byť odhodlané, jednotné a viesť doslovne vojnu.

Peter Tomašovič

Peter Tomašovič

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Strelec s chuťou trafiť sa do čierneho Zoznam autorových rubrík:  CESTOVANIE - DOPRAVAĽUDIAŠPORTTOTO SME CHCELI?ZAMESTNANIEZDRAVOTNÍCTVO

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu