Provinssirock 2006

Tretí júnový víkend patril jednému z najvacsích hudobných festivalov vo Fínsku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Lovemetalova finska skupina HIM
Lovemetalova finska skupina HIM (zdroj: Gium, France)

Konal sa v Seinajöki, presnejsie v nádhernom parku ostrova Törnäva. Tento rok sa na nom zúcastnilo okolo 63 000 úcastníkov nie len z Fínska. Má uz svoju dlhorocnú tradíciu, tento rok to bol uz 28. rocník.

Tri dni plné hudby a umenia. Svetoznáme a domáce skupiny na piatich pódiách.

Prvý den boli hlavnými headlinermi Alice in chains, nechýbali ani Within Temptation z Holandska so skvelou sou s plamenmi a ohnostrojmi a svédski The Ark. Samozrejme nechýbali domáci interpreti ako Kwan, gotici Amorphis, ci metal v podobe Teräsbetoni a Mokomy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V sobotu sa predstavili Strapping Young Lad z Kanady, The Deftones zo Spojených státov spolu s Uniklubi a Poets of the fall. Uz od skorého rána sa zaplnili rady pri hlavnom pódiu fanúsikmi najslávnejsej a najoblúbenejsej fínskej skupiny HIM. Títo lovemetalisti predviedli skvelú svetelnú sou, doplnenú styrmi obrovskými svietnikmi a plátnom so srdcogramom. Úvodnú piesen Buried alive by love odspievali skoro celú fanúsikovia. Ville rozprával vtipy a fajcil jednu cigaretu za druhou. Odzneli najvacsie hity spolu s novinkou Under the rose. Skoda, ze skoncili bez pridavku.

Posledný festivalovy den patril Soulfly a Gnarl`s Barkley zo Spojených státov, rockerom Bullet for my Valentine a metalistom In Flames zo Svédska.

Skryť Vypnúť reklamu

Samozrejme nechýbali sprievodné podujatia, ako improvizované divadlo, smrtka a zajac, predaj triciek a iných predmetov, ruzí a samozrejme stánky s jedlom a pitím.

Slnecné pocasie a skvelá atmosféra spolu s dobrou náladou sprevádzali festival celý cas a úcástníci si odniesli nie len hudobné zázitky.

Michaela Tomasovská

Michaela Tomasovská

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

kresťanka, Levičanka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu