Chystá sa krádež RTVS?

Písmo: A- | A+

Včera prebiehalo verejné vypočutie kandidátov na post generálneho riaditeľa RTVS. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sme už mesiace nesledovali aktivity Andreja Danka, ktoré smerujú k ovládnutiu a spolitizovaniu RTVS.

 

Návrat do čias mečiarizmu?

Nová Generácia, združenie aktívnych mladých ľudí sľubuje, že najbližšie tri týždne, až do voľby nového generálneho riaditeľa RTVS, bude verejne upozorňovať na možnú krádež RTVS, na ktorú si „brúsia zuby“ Andrej Danko a Robert Fico.

Obaja dlhodobo vytvárajú dojem, že RTVS je nefunkčná inštitúcia. Vyčítajú, že jej vysielanie je neobjektívne, že sa nedá pozerať a počúvať. Tvrdia, že spravodajstvo je voči nim zaujaté a že je protislovenské.

Pri týchto slovách sa musíme mať na pozore! Cítiť z nich nepríjemný závan mečiarizmu!! Časť vládnej koalície by najradšej opäť priamo ovplyvňovala všetky nezávislé mediálne kanály a vrátila rozhlas a televíziu do 90-tych rokov!!

 

Pre Fica a Danka fakty neplatia

Slová Roberta Fica a Andreja Danka sú plné lží. RTVS dnes nie je v úpadku! Naopak, za posledných 5 rokov sa zaradila medzi lídrov mediálneho trhu, čo dokazujú aj tieto čísla.

1) Podiel RTVS na trhu vzrástol od roku 2012 o 47%!

2) Vnímanie objektivity spravodajstva stúplo za päť rokov z 11,3% na 24% a z pohľadu objektívnosti mu patrí delené prvé miesto medzi slovenskými televíziami!

3) Kvalitné a objektívne spravodajstvo má pozitívny dopad aj na sledovanosť a Správy RTVS zaznamenali nárast na trhu z 8,6 percenta na 18,5 percenta.

4) A čo je najdôležitejšie, RTVS ako jedna z mála verejných inštitúcií hospodárila od roku 2012 s rozpočtovým prebytkom. Nemuseli sme sa preto skladať na jej dlhy tak ako iným inštitúciám.

Spolitizovanie RTVS?

Nárast sledovanosti sa prejavuje aj v rastúcom záujme o ňu. Ak občania sledujú a veria RTVS, majú vládne strany nutkanie spolitizovať ju, ukradnúť ju verejnosti a prispôsobiť si ju vlastným záujmom. Či už zo strachu, že upozorňuje na ich zlyhania alebo kvôli túžbe ovládnuť silné médium a pomocou propagandy prezentovať vlastné populistické heslá.

Funkčná demokracia potrebuje nezávislé verejnoprávne média. A preto nesmieme ostať ľahostajní. Ak im túto krádež dovolíme, prídeme o nezávislý a objektívny zdroj informácií a najbližšie roky budeme musieť sledovať štátnu propagandu riadenú z najvyšších miest slovenskej politiky.

Vyzývame Roberta Fica a Andreja Danka, nekradnite nám verejnoprávnu RTVS

Skryť Zatvoriť reklamu